Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

SKOK Wołomin – opinie za i przeciw

We wrześniu SKOK w Wołominie obchodzi 14 urodziny swojego istnienia. To niewątpliwie świetna okazja ku temu, aby dokonać krytyczną ocenę jego działalności ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb deponentów. W ramach wstępu wypada przytoczyć słowa, które można znaleźć na stronie opisywanej kasy:

Przez lata zdobywała ona zaufanie swoich klientów – dziś ufa jej ponad 75 tys. stałych członków, których obsługuje 350 pracowników w 102 oddziałach w kraju. Obecnie plasuje się na drugim miejscu wśród ponad 50 spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w kraju, a także w pierwszej setce największych instytucji finansowych w Polsce (według ranking tygodnika „Polityka”).

SKOK Wołomin, Kolejny Jubileusz SKOK w Wołominie [odczyt: 10.09.2013]

SKOK Wołomin to niewątpliwie kasa z ambicjami, której skala rozwoju w ciągu krótkiego okresu czasu pozytywnie zaskakuje. Swoją działalność rozpoczęła 1 września 1999 roku posiadając tylko jeden Punkt Kasowy w Wołominie zatrudniający dwie osoby. Później otwierano kolejne kasy w najbliższej okolicy, aż w końcu obrano strategię ekspansji ogólnopolskiej – obecnie placówki kasy znajdują się na terenie 10 województw. Będąc członkiem tej kasy od ponad dwóch lat podzielę się z Wami moimi wrażeniami z punktu widzenia deponenta.

Mocne strony

 1. Kasa jest niewątpliwie wieloletnim liderem jeśli chodzi o wysokość odsetek od depozytów, jakie oferuje swoim członkom. I to wydaje się mieć kluczowe znaczenie dla deponentów. Dzięki strategii wysoko oprocentowanych lokat i rachunków kasa posiada jeden z największych przeciętnych depozytów w tej branży – na każdego członka przypada depozyt wysokości około 20 tys. zł.
 2. Dostęp do eSKOK (bankowość elektroniczna), choć płatny 4,5 zł miesięcznie umożliwia darmowe przelewy, które standardowo kosztują w zależności od kwoty przelewu 2,5–6 zł.
 3. Możliwość przystąpienia do SKOK-u drogą korespondencyjną. Wymagany kontakt z centralą.
 4. Relatywnie wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (2–4,8%)
 5. Bogaty wybór stosunkowo dobrze oprocentowanych lokat terminowych/rentierskich, choć przeważają te ze zmiennym oprocentowaniem. Należy jednak zauważyć, że mimo zapisu o zmienności oprocentowania zarząd praktycznie nie podejmuje decyzji o jej obniżeniu nawet w sytuacji, gdy spadek stóp procentowych jest znaczny.
 6. Możliwość założenia lokaty poprzez pocztę e-mail oraz telefon – wówczas otrzymujemy umowę lokaty pocztą, a jedną kopię podpisujemy i wysyłamy do centrali SKOK. Dodam tylko, że nie jesteśmy ścigani w sytuacji, gdy o wysłaniu umowy zapomnimy.
 7. W dniu zakończenia lokaty oddział, w którym podpisaliśmy umowę członkowską dzwoni do nas, aby poinformować nas o statusie lokaty. I tylko tyle; bez nachalnego marketingu.
 8. Często wyższe oprocentowanie depozytów, dla osób posiadających więcej udziałów kasy. Przydałoby się również taki system wprowadzić dla osób z dłuższym stażem w kasie.
 9. Dobry kontakt mailowy z centralą kasy – wątpliwości były rozwiewane w ciągu 24h roboczych a przy wątkach wymagających szerszego objaśnienia otrzymuje się telefon zwrotny.

Słabe strony

 1. Brak możliwości aktywacji usługi eSKOK korespondencyjnie.
 2. Brak możliwości założenia/zerwania lokaty przez system eSKOK. Jest to niezrozumiałe tym bardziej, że platforma ta umożliwia tego typu rozwiązanie a decyzja o uaktywnieniu tej możliwości zależy wyłącznie od decyzji zarządu SKOK w Wołominie. Nawet w regulaminie rachunków lokat terminowych obowiązującego od 2009 roku widnieją stosowne zapisy nt. wykorzystania usługi eSKOK przy zakładaniu lokat.
 3. Relatywnie wysoki koszt wpisowego do kasy – 30 zł.
 4. Mało estetyczna strona internetowa z ograniczoną funkcjonalnością – brak możliwości subskrypcji kanału RSS zawierającego aktualności a w szczególności zaś nowości i zmiany w depozytach. Istnieje co prawda możliwość zapisania się na newsletter na stronie SKOK Wołomin, to jednak ten sposób komunikacji nie jest wykorzystywany. Szkoda.

Na zakończenie wypada mi tylko podziękować za dotychczasową współpracę oraz życzyć, aby słabe strony zostały jak najszybciej zniwelowane.

Komentarze   

#8 Sebastian 2014-11-18 13:32
Póki co jest cisza po wydarzeniach opisanych tutaj: http://stefczykradzi.pl/198-zarzad-komisaryczny-skok-wolomin

Przelewy chodzą bez zakłóceń.
Cytować
#7 Daniel 2014-11-18 07:24
Jaka jest obecna sytuacja w skoku wołomin?
Cytować
#6 Jax 2014-10-30 20:31
Ciekawe co dalej po aferze
Cytować
#5 Klient1111 2014-07-24 11:38
jestem bardzo zadowolony z nowej ofert lokaty na 5% polecam.
Cytować
#4 Klient1111 2014-07-24 11:37
jestem Klientem Skok Wołomin od kilku lat. Zawsze byłem zadowolony z oprocentowania lokat. A obecnie mają tam lokatę na 5% na nowe środki do 100 000zł a 5,5% na kwoty powyżej 500 000zł. Są bezkonkurencyjn i i i istnieją nie rok nie dwa a trochę więcej. Mam pełne zaufanie bo wiem, że w tamtym roku wyrobili zysk w wysokości 83 mln zł. Polecam
Cytować
#3 Marcin 2014-01-17 00:07
Należę do Skok Wołomin i bardzo polecam ją wszystkim. Najlepsze warunki oprocentowania, skromne oddziały, miła, fachowa obsługa, sensowny prezes, bardzo dobra gazeta Dobry Znak. Piszę to jako członek Kasy z dwuletnim stażem. Przez ten czas nie spotkałem się z żadną oznaką nieprawidłowośc i, braku bezpieczeństwa, korzystam z lokat, z konta, z eSKOK, z kredytu konsolidacyjneg o. Minusy: wygląd strony internetowej, mała sieć bankomatów (na potrzeby wypłat założyłem bezpłatne konto w banku). Największym plusem jest jednak to, że lokuję kapitał w polskich rękach i wspieram polską instytucję finansową. Pozdrawiam szczególnie wszystkich niezdecydowanyc h i nastawionych negatywnie i współczuję złego wpływu nieprzyjaznych mediów. Nigdy żaden bank (a korzystałem już z wielu) nie dał mi takiej satysfakcji bycia klientem co Skok Wołomin (choć tutaj nie jestem klientem, a współwłaściciel em).
Cytować
#2 Sebastian 2013-10-30 19:14
Zgadzam się, że część kas całkowicie zerwało z pierwotną zasadą, jaka przyświecała pierwszym założycielom kas kredytowych, czyli ich lokalny, parafialny wręcz charakter. Co prawda jeśli dany SKOK nie działa w obrębie zakładu, to jest wymóg, aby członków chcących przystąpić do danej kasy integrowało na przykład poprzez przystąpienie i aktywne działanie w jakimś stowarzyszeniu. W praktyce nie jest to jednak proste, szczególnie gdy mowa o wielu dziesiątkach tysięcy członkach. Zwróć jednak uwagę, że czasy od przełomu XIX i XX wieku się zmieniły. Kompresja czasu i przestrzeni, jaki nam obecnie zapewnia Internet, czy serwisy społecznościowe pewną lokalność zapewniają.

Co do patologii, spekulacji, oszustw i drenowania, to niestety nie wiem o co Ci Tomku chodzi. W życiu gospodarczym czy społecznym ma to miejsce wszędzie. SKOK-ów z pewnością bym tu nie wyróżniał.
Cytować
#1 Tomek 2013-10-30 18:43
Dziwna to jest spółdzielnia jak ma 75000 członków.Idea SKOK-ów to instytucje lokalne zrzeszające lokalną społeczność i samopomoc finansowa.Taka Kasa jak WOŁOMIN,SKOK Stefczyka,Chmie lewskiego,Wesoł a i jeszcze kilka Kas to patologie,speku lacja,oszustwa i drenowanie kieszeni ludzi którzy nie bardzo rozumieją spółdzielcze zasady.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!