Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Dlaczego stefczykradzi.pl?

Moja przygoda ze SKOK-ami rozpoczęła się relatywnie niedawno, bo w marcu 2012 roku. To był ostatni miesiąc obowiązywania tzw. lokat "antybelkowych". Wkrótce moje lokaty z kapitalizacją dzienną miały zostać opodatkowane. W poszukiwaniu równie atrakcyjnej i zarazem bezpiecznej alternatywy zacząłem studiować temat kas oszczędnościowo-kredytowych. Idea kas oraz ich działalność wciągnęła mnie na tyle, że coraz częściej doskwierał mi brak konkretnych źródeł informacji czy kompilacji danych poświęconych np. ofercie depozytowej. Te luki będę się starał niniejszym uzupełniać. 

Przejście SKOK-ów pod pieczę Komisji Nadzoru Finansowego oceniam pozytywnie. Przede wszystkim poprawić powinna się transparentność działania kas. I choć jesteśmy dopiero w początkowej fazie przejmowania nadzoru nad kasami, to już mogliśmy zapoznać się z ogólnymi raportami dotyczącymi funkcjonowania kas. Każdy następny kwartał powinien przynosić nowe bardziej szczegółowe i zunifikowane dane. Dla oszczędzających jednak ważniejszy jest fakt, że już od 29 listopada oszczędności w SKOK-ach zostaną objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co oznacza, że stopień zabezpieczenia depozytów do kwoty 100 tys. euro będzie taki sam jak w bankach. 

Ten fakt wydaje się mieć kluczowe znaczenie dla wielu oszczędzających, których do tej pory brak gwarancji depozytów skutecznie do SKOK-ów zniechęcał. Wydaje się, że popularność kas, jako alternatywnego miejsca lokowania pieniędzy będzie dalej rosła. Dla wszystkich tych, dedykuję na bieżąco aktualizowany ranking lokat SKOK. Przydatne może się również okazać porównanie kosztów związane z członkostwem w kasie oraz samo zestawienie kas funkcjonujących w Polsce, których jest obecnie 55. 

Moje komentarze, zmiany w rankingu lokat, wątki o oszczędzaniu będą pojawiać się na bieżąco na łamach niniejszego blogu. Życzę wszystkim czytelnikom, aby znaleźli coś dla siebie i aby pamiętali o tym blogu dokonując najbardziej optymalnej decyzji w kontekście zarządzania swoimi finansami. Najprzyjemniejsze będzie prawdopodobnie subskrybowanie kanału RSS.

PS. Nazwa strony "stefczykradzi.pl" była wypadkową, jak to w życiu bywa, dobrych pomysłów i zajętych domen. W każdym razie nazwę wymyśliła moja żona, która miała okazję zapoznać się z historią pioniera kas oszczędnościowo-kredytowych w Polsce, czyli Franciszka Stefczyka. Osobiście uważam, że nazwę łatwo zapamiętać i mimo bezpośredniego skojarzenia z kasami to stronę można rozbudowywać tematycznie również o lokaty i rachunki bankowe. Dla porządku podam jeszcze kilka innych alternatywnych nazw, które pojawiły się w trakcie burzy mózgów: lokaciarnia, lokatnik i lokatownik. Były też bardziej konwencjonalne pomysły jak: ranking-lokat, najlepsze-lokaty, ale i dość dziwaczne: mSKOK, dusigrosz, skokarnia itd.

PS2. Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że sam podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Komentarze   

#1 bogdan 2014-01-05 14:56
Czy mozna wykupic w kasie polskiej udzialy
zeby uzyskac np.30%.
Czy jest to mozliwe?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!