Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Blogi ekonomiczne, czyli co warto czytać

Każdego dnia każdy z nas zaangażowany jest w proces gospodarowania, który prowadzi do zaspokojenia potrzeb człowieka. Zasoby finansowe są ograniczone, dlatego gospodarownie polega na porównywaniu korzyści i kosztów. O ile pisanie na blogu można zawiesić, o tyle od finansów nie uciekniemy, dlatego warto pogłębiać swoją wiedzę i czytać rzeczy wartościowe mogące nas zbliżyć do prawdy o świecie.

Dziś, po długiej nieobecności na stefczykradzi.pl, chciałbym przybliżyć Wam kilka blogów ekonomicznych, których lekturę polecam. Ba! Zachęcam również do czytania komentarzy pod artykułami tam zamieszczonymi i do dzielenia się refleksjami. Zacznę od tego, że w moim czytniku kanałów (RSS/Atom) znajduje się blisko 30 blogów, jednak tylko dwa z nich mocno się wyróżniają:

  1. Independent Trader - nowe treści pojawiają się często i regularnie. Dotyczą głównie finansów, gospodarki oraz geopolityki. Są to treści łatwoprzyswajalne. Wartościowym zasobem tego serwisu jest jej społeczność, dlatego warto czytać tu również opinie czytelników. Niestety, panuje tu cenzura a w tekstach artykułów przemycane są różne, czasem nieprawdziwe treści.
  2. Bogaty Men - stosunkowo młody blog, który wystartował w styczniu 2017 roku a już stanowi zbiór cenny wiadomości (np. dotyczące historii pieniądza, inflacji itp). Ci, którzy go nie znają zachęcam do przejrzenia archiwum, w którym znajduje się obecnie 32 artykuły. Są rozbudowane i część z nich wymaga skupienia i czasu, tym bardziej, że autorzy przytaczają źródła! Obok bloga ciekawa jest również linkowania. Forum dopiero raczkuje. Tu również panuje cenzura, także trzeba mieć się na baczności, a także dziwna praktyka usuwania użytkownika, który oceni artykuł na 3/5 gwiazdek bez natychmiastowego uzasadnienia.

Pozostałe polskojęzyczne blogi/serwisy, które warto subskrybować to według kategorii:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!