Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Najlepsze lokaty terminowe SKOK na lipiec 2015

Najlepsze lokaty listopad 2013

Minęło kilkanaście miesięcy od ostatniej publikacji najlepiej oprocentowanych lokat w sektorze SKOK. Przez ten czas oprocentowanie lokat niemal wyłącznie spadało przez co trudno jest obecnie znaleźć lokatę, która dawałaby satysfakcjonujący zwrot z kapitału. Pocieszeniem była tu jednak niska inflacja, która niestety od lutego 2015 rośnie.

Najlepsze lokaty bankowe mają charakter jednorazowej przynęty, tzn. są zarezerwowane dla nowych klientów lub nowych środków oraz mają ograniczenia kwotowe do np. 10 tys. PLN i trwają od 1-3 miesięcy. Najlepiej wyglądają tu takie promocje bankowej jak:

  1. 1- lub 3-miesięczna lokata Bonjour w Lion's Banku oprocentowana na 3,25% (kwota depozytu od 100 tys. zł). Założenie lokaty wymaga wypełnienie niniejszego wniosku i poświęcenia około 50 minut czasu na rozmowę z konsultantem w oddziale.
  2. Lokata Bezkarna, oprocentowanie 3,2%, lokata oferowana przez BGŻ Optima na 3 miesiące i o maksymalnej kwocie 100 tys. zł. Warto zauważyć, że bank ten oferuje również atrakcyjnie oprocentowany rachunek stąd warto się zastanowić nad jego założeniem.
  3. dla tych, którzy nie mają ochoty zakładać konta, Getin Bank zaoferował "e-lokatę słoneczną" oprocentowaną na 3,1% na 6 miesięcy. Z jej założeniem trzeba się jednak spieszyć, bo oferty Getin Banku są ograniczono czasowo do raptem kilku dni.

Biorąc pod uwagę wysokość oprocentowania (>2,75%) to liderami krótkoterminowych lokat (0–3 miesięcy) są SKOK Arka oraz SKOK Kujawiak. Obie, niestety, tylko dla nowych członków:

  1. SKOK Arka: Lokata Pieniądze na start 3m, oprocentowanie stałe 4% (do kwoty 30 tys. zł)
  2. SKOK Kujawiak: Lokata Powitalna, oprocentowanie zmienne 3,5% (kwota maksymalna to 20 tys. zł)

Na okres 4–6 miesięcy wyróżnia się jedynie Kasa Polska ze swoją wiosenną lokatą (oferta ograniczona czasowo do 11 lipca):

  1. Kasa Polska: Lokata Wiosenna II, 6m, oprocentowanie stałe 3,5% (kwota maksymalna to 100 tys. zł, konieczne jest polecenie)

W przypadku lokat na dłuższy termin 7–12 miesięcy liderem jest SKOK Kujawiak.

  1. SKOK Kujawiak: Korzystny rachunek systematycznego oszczędzania, 9m, oprocentowanie zmienne 3,8%
  2. Kasa Polska: Lokata Wiosenna II, 12m, oprocentowanie stałe 3,5% (kwota maksymalna to 100 tys. zł, konieczne jest polecenie)
  3. Zachodniopomorska SKOK: Lokata Promocyjna, 11m, oprocentowanie stałe 3,4% (kwota maksymalna od 10000-50000 zł w zależności od ilości wykupionych udziałów)

W przypadku długoterminowych lokat (powyżej 12 miesięcy) warta wyróżnienia jest "Lokata Udziałowa" 4,00% w Kasie Stefczyka (warunkiem jest wykup udziałów za 500 zł). Pełny ranking dostępny jest jak zawsze tutaj.

Komentarze   

#2 Sebastian 2015-07-25 12:42
Dane były sprawdzane i na dzień pisania wpisu jak najbardziej aktualne.
Cytować
#1 franek 2015-07-25 11:20
w rankingu znajdują się lokaty w SKOK które obowiązywały 2 lata temu.Podając informację należy sprawdzić jakie jest aktualne oprocentowanie a nie pisać dane z sufitu.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!