Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Najlepsze lokaty terminowe SKOK na listopad 2014

Najlepsze lokaty listopad 2013

Minął kolejny miesiąc od czasu opublikowania rankingu najlepszych lokat. I choć wciąż mamy deflację liczoną rok do roku (-0,3%), to w przypadku miesiąc do miesiąca już tylko stagnację (0%). Średnia oczekiwana stopa inflacji w ciągu najbliższych 12 m-cy to według danych NBP tylko 0,2%. Tak więc, wszystkie lokaty Mimo dalszego obniżenia podstawowych stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej w październiku średnie oprocentowanie depozytów spadło nieznacznie. Tak jak w poprzednim miesiącu oferta kas oszczędnościowo-kredytowych bije na głowę banki, choć wciąż znaleźć można wyjątki, które jednak zaklasyfikować można jako klasyczne wabiki na nowych klientów:

  1. 30-dniowa lokata Bonjour w Lion's Banku oprocentowana na 5% (kwota depozytu to 200000–300000 zł). Założenie lokaty wymaga wypełnienie niniejszego wniosku i poświęcenia około 50 minut czasu na rozmowę z konsultantem w oddziale.
  2. 30-dniowa lokata Jesienna na 5,5%(kwota od 20000–60000 zł) zakładana przez Expander. Również tu założenie lokaty wymaga wypełnienia wniosku i wizyty w oddziale.

Biorąc pod uwagę wysokość oprocentowania (>3%) to liderami krótkoterminowych lokat (0–3 miesięcy) są SKOK Kujawiak oraz SKOK w Wołominie, którego prezes został tymczasowo aresztowany na wniosek prokuratury. W porównaniu z poprzednim miesiącu, wypadła z rankingu doskonale oprocentowana lokata jubileuszowa SKOK-u Wołomin. Obecnie ranking rozpoczyna:

  1. SKOK w Wołominie: Lokata "Na piątkę" 1M, oprocentowanie stałe 5–5,5%, przy czym wysokość oprocentowania zależy od kwoty zdeponowanej. Minimum to 10 tys zł. Więcej na temat lokaty tutaj.
  2. SKOK Kujawiak: Lokata Powitalna, oprocentowanie zmienne 4,5% (kwota maksymalna to 20 tys. zł)
  3. SKOK w Wołominie: Lokata Stabilna z ROR 2014 3m, oprocentowanie zmienne 4% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 31.10.2013)

Na okres 4–6 miesięcy z rankingu wypadła Lokata Super Procent Kasy Polskiej (5,2%). Tak więc SKOK Wołomin zdominował ranking:

  1. SKOK w Wołominie: Lokata Zyskowna, 4m, oprocentowanie zmienne 4,5% (tylko dla nowych środków)
  2. SKOK w Wołominie: Lokata Stabilna z ROR 2014, 6m, oprocentowanie zmienne 4,2% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 31.10.2013)
  3. SKOK w Wołominie: Lokata Stabilna bez ROR 2014, 6m, oprocentowanie zmienne 4% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 31.10.2013)

Również w przypadku lokat na dłuższy termin 7–12 miesięcy liderem jest SKOK Wołomin. Pozostałe kasy nie zdecydowały się na jakiekolwiek zmiany.

  1. SKOK w Wołominie: Lokata systematycznego oszczędzania II 2014 12m, oprocentowanie zmienne 4,7%
  2. SKOK w Wołominie: Lokata rentierska Stabilna 2014 12m, oprocentowanie zmienne 4,7% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 31.10.2013)

W przypadku długoterminowych lokat (powyżej 12 miesięcy) w rankingu jest dość tłocznie i bardziej różnorodnie. Poza SKOK-iem Wołomin pojawiają się również MSKOK w Dąbrowie Górniczej, SKOK Nike czy SKOK Jaworzno. Pełny ranking dostępny jest jak zawsze tutaj.

Komentarze   

#6 stan 2014-11-04 12:32
Są prokuratoskie zatrzymania członków zarządu za działalność przeciw spółce- związku z tym został pobity wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego - to co dzieje sie w skok wołomin to już wojna miedzy III-RP a IV -RP - pozdrawiam i nie obawiacie sie ze KNF może nam konta i lokaty zablokować -? pod pretekstem prania pięniedzy -?
Cytować
#5 Sebastian 2014-11-03 20:20
I jeszcze ciekawostka. Patrzę na bazę danych EMIS i zarząd SKOK w Wołominie wyglądał tak:Pierwsze trzy osoby są w tymczasowym areszcie... Stawia to członków Rady Nadzorczej SKOK-u w nieciekawej sytuacji.
Cytować
#4 Sebastian 2014-11-03 20:13
Kreatywnej księgowości, szczególnie w świecie finansów i wielkiego biznesu nigdy nie można wykluczyć. Każde sprawozdanie finansowe kasy musi zostać jednak zaudytowane. W przypadku SKOK-u Wołomin audytorem jest firma Zespół Ekspertów Finansowych "AUDITOR". To oczywiście niewiele znaczy, bo w każdej spółce mogą zasiadać nieuczciwi kierownicy. Wystarczy zresztą poczytać co nieco o słynnym duecie Enron i Arthur Andersen.
Cytować
#3 Waldemar 2014-11-03 19:17
Wiesz Paweł ja też mam podobne konstatacje. Jestem członkiem SKOK Wołomin, namówiłem rodzinę i wielu znajomych do udziału w członkostwie. Ulokowałem tam spore oszczędności. Osiągnąłem naprawdę satysfakcjonują ce zyski. Nie mogę jednak pozbyć się natrętnej myśli, że tak dobre wyniki finansowe, przy wysokim stosunkowe koszcie pozyskania kapitału, to może być wynik jakiejś kreatywnej księgowości. Co Wy na to?
Cytować
#2 Paweł 2014-11-03 18:07
Zastanawiała mnie od czasu do czasu (a w kontekście ostatnich zdarzeń jeszcze bardziej) pewna teoretyczna niespójność w postaci współwystępowan ia od wielu miesięcy najlepszej oferty depozytowej Wołomina na tle innych kas (czyli dużych kosztów pozyskiwania kapitału) i najlepszych w grupie kas zysków na czysto z działalności. Oczywiście można to skwitować talentami i przedsiębiorczo ścią Kierownictwa.
Cytować
#1 stan 2014-11-03 09:05
Rada nadzorcza skok wołomin uzupełniła dwóch aresztowanych ,nowymi kandydatami do zarządu miejmy nadzieje ze skok będzie działal tak jak dotychcasz czyli płynnie
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!