Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Warto być mobilnym

Warto być mobilnym

Zdecydowana większość banków posiada lepszą ofertę dla nowych klientów niż dla tych, którzy już połknęli haczyk i są ich klientami. To dobra wiadomość dla osób gotowych wykorzystać tę zależność, tym bardziej że są banki, które płacą za klienta nawet kilkaset złotych. I nie musi to być klient zamożny, mogący się wykazać dużymi wpływami. Lepsza oferta dotyczy zarówno kont bankowych, jak i lokat.

W kasach oszczędnościowo-kredytowych wygląda to bardziej zróżnicowanie. Po pierwsze kasy nie płacą klientowi za przejście do nich. Ba, aby skorzystać z oferty kasy należy zostać jej członkiem a to wiąże się opłatami 3–205 zł w zależności od kasy. Około 20% SKOK-ów stosuje ponadto zróżnicowanie ofert w zależności od stażu w kasie. Większość z nich lepszą ofertę depozytową kieruje nie do nowych klientów a starych (np. SKOK Wołomin, Kasa Stefczyka) Wyjątkami są kasy, które oferują coś ekstra dla nowych członków (SKOK Kujawiak).

Kilka razy zwracałem już uwagę na blogu, że rachunek bieżący (konto osobiste) lepiej jest posiadać w banku i wykorzystywać różnego rodzaju promocje związane z jego otwarciem czy posiadaniem. Wówczas, nie dość, że prowadzenie konta, karty czy przelewy będą za darmo to jeszcze możemy liczyć na różnego rodzaju bonusy, o informowaniu których powstało już sporo stron internetowych, np. "Promocje bankowe i nie tylko", "Bankobranie" czy "Okazyjny". W przypadku osób oszczędzających normalnym wyborem będą SKOK-i, gdzie lokaty są wyżej oprocentowane niż te "promocyjne" w bankach. Zresztą wystarczy spojrzeć na ostatnie wrześniowe miesięczne zestawienie najlepszych lokat w SKOK. Nie zmienia to faktu, że to właśnie w przypadku lokat opłaca się być na bieżąco, w czym pomaga ranking lokat SKOK.

Komentarze   

#1 demiurg 2014-09-14 20:33
W porządku, warto śledzić oferty banków i kas, bo można na tym trochę zyskać. Ale w co warto inwestować? Oto jest pytanie!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!