Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Jak zostać członkiem SKOK-u Wołomin bez wychodzenia z domu?

Logotyp SKOK w Wołominie

Jestem regularnym czytelnikiem różnego rodzaju for dyskusyjnych, których przedmiotem są finanse osobiste. Od czasu do czasu pojawiają się wątki poświęcone SKOK-om, w szczególności zaś dwóm największym kasom kredytowym w Polsce: SKOK-owi w Wołominie i Kasie Stefczyka. Najczęściej chcemy się dowiedzieć, jaka jest procedura przystąpienia do SKOK-u, otworzenia rachunku, założenia lokaty itp. I choć w teorii najszybciej formalności załatwimy wybierając się do jednej z ponad stu placówek SKOK Wołomin, to istnieje jeszcze sposób korespondencyjnego przystąpienia do kasy – niewiele bardziej skomplikowany, a na pewno jedyny jeśli żadnej placówki nie mamy w pobliżu. Poniżej opis, krok po kroku, procedury przystąpienia do kasy, zakładania konta IKS oraz lokaty

 1. Dzwonimy na infolinię SKOK-u Wołomin lub piszemy krótką wiadomość e-mail z informacją, że chcemy korespondencyjnie przystąpić do SKOK-u i że prosimy wobec tego o przesłanie dokumentów z tym związanych.
 2. W ciągu 48h godzin powinniśmy otrzymać szereg dokumentów wraz z krótką instrukcją: w załączeniu przesyłam dokumenty do uzyskania członkostwa w SKOK. Proszę o wypełnienie niebieskim długopisem i odesłanie e-mailem oraz oryginały pocztą. Koniecznie proszę dołączyć kopię dowodu osobistego. Przesłane na nasz adres oryginały powinny zawierać:
  • Deklaracja członkowska,
  • Deklaracja Stowarzyszenia,
  • Kopia dowodu osobistego (z adnotacją: "wyrażam zgodę na przetwarzanie i przechowywanie kopi mojego dowodu osobistego" z datą i podpisem),
  • Umowa konta IKS wraz z Tabelą opłat i prowizji oraz Regulaminem konta IKS (z podpisami na każdej ze stron).
 3. Postępujemy zgodnie z instrukcją, tzn. po wydrukowaniu, wypełnieniu ww. dokumentów i podpisaniu skanujemy i wysyłamy je pocztą elektroniczną. Ponadto dołączamy kopię dowodu osobistego i czekamy na e-mail zwrotny, w którym pracownik kasy wyśle nam numer rachunku, na który musimy dokonać wpłaty 75,00 zł (wpisowe, udział, wkład oraz składka na Stowarzyszenie).
 4. Po potwierdzeniu otrzymania wpłaty przez SKOK rachunek IKS jest uruchamiany.
 5. Jeśli wnioskowaliśmy o ROR czekamy z wysłaniem oryginałów pocztą tradycyjną do czasu gdy otrzymamy kolejny pakiet dokumentów takich jak umowa rachunku ROR, regulamin, TOiP oraz ankietę.
 6. Wysyłamy wszystkie ww. dokumenty podpisane pocztą tradycyjną, najlepiej listem poleconym a my stajemy się pełnoprawnymi członkami kasy w chwili otrzymania ze SKOK-u podpisanej przez pełnomocników Zarządu deklaracji członkowskiej oraz umowy konta IKS/ROR, na której znajdują się numery naszych rachunków.
 7. Chcąc założyć lokatę dokonujemy przelewu na konto ROR lub IKS i informujemy o tym fakcie SKOK Wołomin. Możemy to zrobić telefonicznie, ale lepiej wysłać e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dyspozycją założenia lokaty wraz z podstawowymi danymi takimi jak kwota, rodzaj lokaty, okres deponowania i tyle. Musimy oczywiście podać dane nas identyfikujące czyli imię, nazwisko oraz PESEL.
 8. Gdy lokata zostanie dla nas założona otrzymujemy zestawienie lokat na e-mail a umowa lokaty w dwóch egzemplarzach zostaje do nas przesłana pocztą elektroniczną. Oba egzemplarze podpisujemy, przy czym jeden wysyłamy na adres wskazany w korespondencji listem zwykłym lub poleconym.
 9. Lokatę możemy przedłużyć/zerwać wydając dyspozycję przez e-mail, telefonicznie lub odwiedzając oddział. Środki automatycznie zwracane są na konto IKS/ROR, aczkolwiek możemy prosić o zwrot środków na konto w innym banku, przy czym to my musimy być jego właścicielem (musi on widnieć w historii transakcji w SKOK Wołomin).

Cała procedura związana z przyjęciem w poczet członków, w tym założenie konta trwa około tygodnia. Założenie lokaty następuje natomiast w dniu zaksięgowania pieniędzy na rachunku. Na koniec prezentuję wszystkie dokumenty, które musimy podpisać przy przystępowaniu do SKOK-u w Wołominie. Jak widać nie jest tego dużo.

Deklaracja_czlonkowska.pngDEKLARACJA_Stowarzyszenia.pngRegulamin_IKS_Standard_Plus-_mini.pngUmowa_IKS1.png

Z moich informacji wynika, że SKOK w Wołominie już pod koniec 2010 rozpoczął pracę nad ułatwieniami dla osób, które chciałyby zostać członkami kasy zdalnie. Owocem tego jest nieaktywny formularz rejestracji, który jak widać ze zrzutu ekranu poniżej wciąż jest wersją testową. Poza czeskimi błędami jest również ciekawy kwiatek - wybór zawodu jest ograniczony do: informatyka i reszty świata :)


Komentarze   

#1 Klient1111 2014-07-24 11:43
w placówce zrobią to w 15 minut a zawsze też fajnie porozmawiać z jakimś człowiekiem z obsługi a nie skanować dokumenty. teraz mają tam lokatę na 5% więc szczerze polecam :)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!