Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Kasa Polska dla wybranych

Chcąc stać się członkiem Kasy Polskiej, która to oferuje obecnie najlepsze oprocentowanie lokat, musimy pamiętać, że jest to kasa o ograniczonym zasięgu – posiada niespełna 30 placówek w większości znajdujących się w środkowej i środkowo-wschodniej części Polski. I w przeciwieństwie do SKOK Wołomin nie można przystąpić do niej korespondencyjnie. Aby zostać członkiem Kasy Polskiej wymagana jest wizyta w placówce.

Wyższe o około 0,5% w stosunku do liderów rankingu lokat może jednak niektórych skusić do wybrania się do oddziału nawet jeśli jest on oddalony od nas o 200 km (tak jest w moim przypadku). Dopytałem więc u źródła jak to jest z tymi ew. jazdami do kasy. Jeśli jesteśmy zdecydowani założyć tam konto (rachunek IKS) to czeka nas wizyta, podczas której podpisujemy dokumenty przystąpienia do konta i dokonujemy następujących opłat:

  • 80 zł wpisowe,
  • 80 zł udział (opłata zwracana przy wystąpieniu z kasy),
  • 1 zł wkład (opłata zwracana przy wystąpieniu z kasy),
  • 4 zł roczna składka na SKEF.

Koszt przystąpienia do Kasy Polskiej wynosi zatem aż 165 zł przy czym bezzwrotna opłata wynosi 85 zł. Na tle innych kas, koszty wstąpienia do tej kasy wyższe są tylko w SKOK Arka (185 zł).

Niestety, każde założenie czy zerwanie lokaty wymaga wizyty w oddziale, co przy dużych odległościach od placówki stawia ofertę SKOK Polska pod znakiem zapytania. Dla szczęśliwców mających blisko oddział jest to jednak oferta bezkonkurencyjna, choć należy pamiętać o dwóch kwestiach:

  • wspomnianych wysokich kosztach związanych z przystąpieniem do kasy
  • oraz zróżnicowanych kosztów przelewów wychodzących.

Wysokość opłaty pobieranej za przelew jest dość kontrowersyjna. Wystarczy popatrzyć na tabelę (wyciąg z "tabeli prowizji i opłat" Kasy Polskiej):

rodzaj opłaty wysokość opłaty
opłata za przelew na rachunek zewnętrzny lub innej Kasy w kwocie do 50 PLN 2,50 PLN
opłata za przelew na rachunek zewnętrzny lub innej Kasy w kwocie pow. 50 do 100 PLN 2,50 PLN
opłata za przelew na rachunek zewnętrzny lub innej Kasy w kwocie pow. 100 PLN do 10 000 PLN 0,2 % od kwoty przelewu (nie mniej niż 2,50 PLN i nie więcej niż 20 PLN)
opłata za przelew na rachunek zewnętrzny lub innej Kasy w kwocie pow. 10 000 PLN 0,2 % od kwoty przelewu (nie mniej niż 20 PLN i nie więcej niż 100 PLN)

Wysokich kosztów za przelewy można jednak uniknąć korzystając z eSKOK, czyli "bankowości elektronicznej" skrojonej na miarę kas spółdzielczo-kredytowych. Co prawda nie można jeszcze przez ten system zakładać czy zrywać lokat, ale możliwe jest wykonywanie przelewów, które są darmowe. Osobiście, gdybym mieszkał bliżej placówki Kasy Polskiej chętnie skorzystałbym ich z oferty. Póki co jednak korzystać z niej będą tylko wybrani.

Komentarze   

#1 Sebastian 2013-11-04 19:16
Godzinę po opublikowaniu tego artykułu Kasa Polska dokonała cięć wszystkich lokat o około 2% w stosunku do tego, co było jeszcze aktualne do dnia 4 listopada 2013. Tutaj łącze do nowej tabeli oprocentowania lokat: http://www.kasapolska.pl/prod/fileitems/cennik_lokat_20.pdf
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!