Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Struktura depozytów w SKOK-ach

Raport KNF poświęcony całemu sektorowi SKOK posiada kilka ciekawych, intrygujących wręcz danych. Cześć z nich dotyczy struktury depozytów, której poświęcony jest dzisiejszy wpis.

Zacznijmy od mało zaskakujących informacji. W ujęciu podmiotowym 99,6% wartości wszystkich depozytów należało do osób prywatnych. Na pozostałe 0,4% składali się kolejno przedsiębiorcy indywidualni, rolnicy, sektor MSP oraz instytucje niekomercyjne. W sumie wartość depozytów na czerwiec 2013 wynosił 17,245 mld zł.

Wśród zgromadzonych depozytów dominują lokaty (81%) a przeciętna ich wartość wynosi 22367,40 zł. Natomiast średnia kwota, jaką trzymali członkowie SKOK na rachunku bieżącym to 1099,30 zł. Proszę jednak zwrócić uwagę na strukturę depozytów według kwoty (w mln. zł):

Z wykresu wynika, że pod względem zgromadzonej kwoty dominują depozyty o wartości 10–30 tys. zł, które stanowią 27% ogółu depozytów terminowych. Intrygująco duży jest jednak udział depozytów 100–500 tys. zł, które stanowią 25% ogółu depozytów terminowych. Inaczej wygląda to trochę jak popatrzy się na ilości rachunków w tys. zł z uwzględnieniem kwoty lokaty:

Zakładamy przede wszystkim lokaty, które mieszczą się w przedziale 10–30 tys. zł. Na czerwiec 2013 było takich rachunków 227 tys. sztuk. Na drugim miejscu (112 tys.) uplasowały się depozyty o wartości od 5–10 tys. zł. I jeszcze zostały nam dane odnośnie terminu zakładanych depozytów. Ja widać na poniższym wykresie dominują lokaty zakładane na okres powyżej 6 do 12 miesięcy (28,4%) oraz lokaty powyżej 3 do 6 miesięcy (22,8%). W następnej kolejności są rachunki bieżące (18,6% całości depozytów).

Podsumowując, można scharakteryzować (najczęściej występującego) deponenta korzystającego z usług SKOK: jest nim osoba indywidualna, która posiada lokatę terminową o wartości pomiędzy 10–30 tys. zł, założoną na okres ponad 6-12 miesięcy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!