Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Zapomnij o oszczędzaniu w bankach

Za pięć tygodni depozyty w kasach do kwoty 100 tys. euro (na osobę) zostaną objęte gwarancjami BFG. Od tego czasu będziemy mogli na jakiś czas zapomnieć o depozytach bankowych, bo stracą na jakiejkolwiek atrakcyjności w stosunku do oferty niektórych wiodących SKOK-ów. Dlatego nie ma sensu zakładać lokat terminowych w bankach na dłuższy okres niż 3 miesiące. I to mimo tego, że lokaty średnio– i długoterminowe mają z reguły wyższe oprocentowanie (o około 0,75%) niż te z krótszym okresem oszczędzania. Ponadto cykl obniżek stóp procentowych dobiegł końca* i oprocentowanie lokat powinno zacząć się stabilizować a w dłuższym horyzoncie czasowym (12 miesięcy) rosnąć.

Innymi słowy różnica w oprocentowaniu najlepszych lokat bankowych, a tych w wiodących kasach jest spora, bo wynosi około 2–2,5%. Przy zrównaniu z ryzykiem banków z kasami wybór wydaje się dość prosty, choć oczywiście należy uwzględnić koszty przystąpienia do kasy i ew. inne opłaty. Z obliczeń wynika jednak, że deponenci mający powyżej 20 tysięcy złotych i horyzont oszczędzania co najmniej roczny, mogą z czystym sumieniem wybrać SKOK oferujący najlepsze oprocentowanie. Pomoże im w tym oczywiście ranking lokat SKOK.


*Jeden z członków RPP Adam Glapiński stwierdził nawet: "Moim zdaniem pozostawienie stóp procentowych na obecnym poziomie do połowy przyszłego roku graniczy z pewnością, a z dużym prawdopodobieństwem stopy pozostaną bez zmian do końca przyszłego roku".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!