Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Banki versus SKOK-i a ilość skarg

Za jedną z obiektywnych miar niezadowolenia klientów z produktów banków i kas kredytowych można traktować liczbę skarg jaka napływa co kwartał do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Zobaczmy jak kształtowały się te dane w drugim kwartale 2013 roku. KNF zanotowała w sumie 2743 skargi na instytucje finansowe, z czego 1172 skargi dotyczyło banków a 54 SKOK-ów. Klienci obu instytucji najczęściej skarżyli się na kwestie związane z udzielaniem kredytów konsumenckich i pożyczek. Czy liczba 54 skarg w ciągu trzech miesięcy to dużo czy mało? Chciałoby się powiedzieć, że o 54 za dużo...

Kasa Stefczyka jednak w wydawanym przez siebie periodyku "Czas Stefczyka" opublikowała krótką notkę zatytułowaną Najmniej skarg na SKOK-i. Autorzy w wytłuszczonym wstępie piszą, że: Coraz więcej klientów skarży się do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Na 1172 skargi na działalność banków przypadają tylko 54 skargi na działalność SKOK-ów.

Osobiście daleki byłbym od przemycania słów samouwielbienia czy umniejszania problemu z jakim część klientów obu instytucji się spotkała. Owszem, zestawiając bezwzględne liczby skarg banków i kas, to kasy wyglądają dużo lepiej, jednak gdy porówna się skalę działania to już tak różowo nie jest (por. tabela poniżej).

Instytucje Liczba skarg Liczba klientów/ROR
(w mln)
Wartość depozytów
(w mld zł)
Suma bilansowa
(w mld zł)
Banki 1172 37,5 860 1345
Kasy 54 2,6 17 18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!