Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Najlepsze lokaty terminowe w SKOK na październik 2013

Sytuacja na rynku lokat terminowych nadal wygląda nieciekawie. Obecnie średnie nominalne oprocentowanie rocznych lokat bankowych wynosi 2,5%, co znaczy, że po uwzględnieniu podatku belki oraz prognozy inflacji (ok. 2,5% r/r*), średnia rentowność takich lokat będzie ujemna. I choć obecnie za atrakcyjne uważane są depozyty, których oprocentowanie przekracza 3%, to takich ofert jest niewiele.

Znacznie lepiej prezentuje się sytuacja w większych ogólnopolskich kasach spółdzielczo-kredytowych, gdzie można znaleźć jeszcze oferty lokat na poziomie nawet 6%. Nie widać jednak, aby następował odpływ pieniędzy z depozytów bankowych do SKOK-ów.

Z danych wynika, że Polacy trzymali w SKOK-ach w sierpniu bieżącego roku 17,058 mld zł, co oznacza niewielki (8 mln) przyrost depozytów w stosunku do lipca. Wciąż jednak wartość depozytów jest niższa od rekordowego czerwca, kiedy to członkowie trzymali na rachunkach i lokatach 17,268 mld zł. Dla porównania wartość depozytów w sektorze bankowych wyniosła w czerwcu 521,418 mld, lipcu 520,917 mld, a w sierpniu 523,485 mld zł.

Wracając jednak do tematu najlepszych lokat, to liderami nadal pozostają średnie i duże kasy, takie jak SKOK w Wołominie, Kasa Polska i SKOK Arka. Trzeba jednak przyznać, że spadek oprocentowania w liczących się kasach przez ostatni miesiąc był znaczny.

W lokatach terminowych na trzy miesiące na prowadzeniu utrzymuje się wciąż SKOK Wołomin:

  1. SKOK w Wołominie: Lokata "Dla każdego z ROR", oprocentowanie zmienne 6%
  2. SKOK w Wołominie: Lokata "Stała BIS", oprocentowanie stałe 5,8%
  3. Kasa Polska: Lokata terminowa 3m, oprocentowanie stałe 5,5%
  4. SKOK Arka: Lokata dyskontowa "Pieniądze na start", oprocentowanie stałe 5,5% (kwota maksymalna to 30 tys. zł)
  5. Kasa Polska: Lokata terminowa 3m, oprocentowanie zmienne 5,3%

Na okres 6 miesięcy również najlepsza okazała się lokata oferowana przez SKOK Wołomin "Lokata dla każdego z ROR", oprocentowanie zmienne 6,05%. Kasa Polska zaoferowała natomiast lokatę jesienną (przemianowaną z letniej) na 6%, tyle tylko, że jest to oprocentowanie stałe.

Natomiast w temacie lokat na dłuższy termin od 9–12 miesięcy wciąż nie do pobicia jest Kasa Polska. Znajdziecie w niej lokatę 9m oprocentowaną zmiennie na 6,5% i lokatę 12m oprocentowaną zmiennie na 6,7%. Na uwagę zasługuje również lokata rentierska oferowana przez SKOK Wołomin – oprocentowanie zmienne 6,7% w przypadku, gdy odsetki wypłacamy co kwartał. Lokaty powyżej 5% mają obecnie w swojej ofercie SKOK w Dąbrowie Górniczej (5,5%) oraz SKOK Kujawiak (5,05%).

W przypadku długoterminowych lokat (powyżej 12m) robi się w rankingu dość tłocznie i bardziej różnorodnie. Wciąż dominuje Kasa Polska oraz SKOK Wołomin, ale pojawia się również SKOK Beskidy, SKOK Wybrzeże, Kasa Centrum, SKOK Nike czy SKOK  Mysłowice. Najwyższe odsetki daje lokata o oprocentowaniu zmiennym w wysokości 6,7%, będąca w ofercie Kasy Polskiej na okres 24 miesięcy oraz lokata rentierska w SKOK w Wołominie na 12m, 24m i 36m (do wyboru) z kwartalną wypłatą odsetek (również 6,7%). Pełny ranking dostępny na stronie z rankingiem stefczykpoleca.pl.

* Przewidywana przez przedstawicieli banków średnioroczna inflacja dla całego roku 2013 jest równa 2,45% (źródło: TNS Polska)

Komentarze   

#4 Sebastian 2013-11-15 21:26
Cytuję chris:
pewnie że spadnie, będzie tylko minimalnie większe niż w bankach


Zależy, co rozumiemy pod pojęciem "minimalnie wyższe"? Obecnie mamy różnicę w wysokości około 1,5-2%. Osobiście uważam, że liderzy kas wciąż będą oferować oprocentowanie wyższe o co najmniej 1-1,5%. Przy tak niskich stopach procentowych to i tak bardzo dobry wynik.
Cytować
#3 chris 2013-11-15 17:56
pewnie że spadnie, będzie tylko minimalnie większe niż w bankach
Cytować
#2 Sebastian 2013-10-22 19:50
Ada, trzeba się z tym liczyć, że oprocentowanie lokat terminowych jeszcze spadnie, aczkolwiek wciąż powinny być wyższe niż lokaty w bankach.
Cytować
#1 ada 2013-10-22 19:40
czy jak juz skoki beda w BFG oprocentowanie lokat spadnie?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!