Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Stopy procentowe a nasze oszczędności

Rada Polityki Pieniężnej, NBP

Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się dzisiaj na kolejną obniżkę stóp procentowych, a ponadto w komunikacie napisała:

Biorąc pod uwagę niską presję inflacyjną i umiarkowaną skalę oczekiwanego ożywienia Rada ocenia, że stopy procentowe NBP powinny zostać utrzymane na niezmienionym poziomie przynajmniej do końca br., co będzie wspierać powrót inflacji do celu w średnim okresie.

Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że kolejne obniżki w tym cyklu gospodarczym są już za nami, a co za tym idzie oprocentowanie depozytów powinno się stabilizować. I właściwie dzieje się tak od paru tygodni, gdzie skala obniżek znacznie wyhamowała, a część banków decyduje się nawet na podniesienie oprocentowania całej oferty depozytowej (neoBank czy ostatnio FM Bank). Patrząc jednak na cały rynek bankowy to według Open Finance przeciętne oprocentowanie lokat półrocznych wynosi obecnie 2,5% wobec 2,48% przed miesiącem. 

Biorąc powyższe pod uwagę należy ostrożnie podchodzić do lokat z dłuższym terminem zapadalności niż 6 miesięcy, chyba, że mówimy o naprawdę dobrej ofercie powyżej 5,5%, a te można znaleźć głównie w SKOK-ach (patrz ranking lokat SKOK).

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!