Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Najlepsze lokaty terminowe w SKOK na wrzesień 2013

Zarówno banki komercyjne, jak i spółdzielcze nie rozpieszczają oszczędzających. Także spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe stopniowo obniżają oprocentowanie depozytów, choć wciąż można znaleźć oferty dużo bardziej atrakcyjne niż w bankach, które kuszą lepszą ofertą do 5% jedynie nowych klientów lub tych, którzy są gotowi część swoich pieniędzy przeznaczyć na wybrany fundusz inwestycyjny.

Podczas gdy w bankach trudno jest znaleźć "czyste" lokaty oprocentowane powyżej 4% to są SKOKi, które oferują depozyty oprocentowane powyżej 6% zarówno na krótki, jak i długi termin. Trzeba jednak przyznać, że biorąc pod uwagę wszystkie (55) funkcjonujące w Polsce SKOKi, to tak dobre oferty stanowią wyjątek. Większość SKOKów daje marne 2–4% na lokatach krótkoterminowych i to w dodatku oferując oprocentowanie zmienne. Co ciekawe dwie mniejsze kasy w ogóle nie przyjmowały nowych depozytów zasłaniając się nadpłynnością. Były też SKOKi, które nie przyjmowały od jednego członka większego depozytu niż 40 tys. zł bądź oferowały lokaty oprocentowane poniżej wszelkich bankowych nawet standardów w wysokości <2%.

Wracając jednak do tematu najlepszych lokat, to liderami nadal pozostaje średnie i duże kasy, takie jak SKOK w Wołominie, Kasa Polska i SKOK Arka. I tak w lokatach terminowych na trzy miesiące bezapelacyjnie zwycięża SKOK Wołomin.

Poniżej najlepsze lokaty na okres 3 miesięcy:

  1. SKOK w Wołominie: Lokata "Twoja z ROR", oprocentowanie zmienne 6,3%
  2. SKOK w Wołominie: Lokata "Stała 2013", oprocentowanie stałe 6,1%
  3. SKOK Arka: Lokata dyskontowa "Pieniądze na start", oprocentowanie stałe 5,5% (kwota maksymalna to 30 tys. zł)
  4. Kasa Polska: Lokata terminowa 3m, oprocentowanie zmienne 5,3%

Na uwagę zasługuje również inna lokata oferowana przez SKOK w Wołominie "Lokata nowe pieniądze" oprocentowana na 6,3%, ale na okres 4 miesięcy. Dobrą informacją jest to, że oprocentowanie jest stałe, natomiast warunkiem założenia lokaty jest to, że muszą to być nowe środki w kasie i to w wysokości co najmniej 50 tys. zł.

Na okres 6 miesięcy również najlepsza okazała się lokata oferowana przez SKOK Wołomin "Twoja z ROR", oprocentowanie zmienne 6,3%. Kasa Polska zaoferowała tu również dobrą lokatę na 6%, tyle tylko, że jest to oprocentowanie stałe.

Natomiast w temacie lokat na dłuższy termin od 9–12 miesięcy nie do pobicia jest Kasa Polska. Znajdziecie w niej lokatę 9m oprocentowaną zmiennie na 6,95% i lokatę 12m oprocentowaną zmiennie na 7,05%. Jeżeli ktoś życzyłby sobie oprocentowanie stałe to również Kasa Polska ma do zaoferowania lokatę terminową oprocentowaną na 6,5%. Na uwagę zasługuje w tym miejscu lokata rentierska oferowana przez SKOK Wołomin – oprocentowanie zmienne 6,7% w przypadku, gdy odsetki wypłacamy co kwartał. Lokaty powyżej 5% mają obecnie w swojej ofercie SKOK w Dąbrowie Górniczej (5,5%) oraz SKOK Kujawiak (5,05%).

W przypadku długoterminowych lokat (powyżej 12m) robi się w rankingu dość tłocznie i bardziej różnorodnie. Wciąż dominuje Kasa Polska oraz SKOK Wołomin, ale pojawia się również SKOK Beskidy, SKOK Wybrzeże, Kasa Centrum, SKOK Nike czy SKOK  Mysłowice. Najwyższe odsetki daje lokata o oprocentowaniu zmiennym w wysokości 7,15%, będąca w ofercie Kasy Polskiej na okres 24 miesięcy. Pełny ranking dostępny na stronie z rankingiem stefczykpoleca.pl.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!