Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Moneyback - czy to się opłaca?

Moneyback umożliwia posiadaczowi karty płatniczej odzyskanie określonego procentu wydatków, które opłacamy kartą. Osobiście korzystałem i nadal korzystam z tego dobrodziejstwa, dzięki czemu pod koniec miesiąca otrzymuję przelew z banku. Początkowo był to moneyback w wysokości 5% w Alior Sync, później 3% w BNP Paribas (promocja nadal aktualna!) a obecnie jest to 3% w BPH.

Takie akcje promocyjne w wykonaniu banków są ograniczone czasowo, choć niektóre banki gwarantują, że przez określony czas moneyback będzie funkcjonował na pewno. Tak to wygląda w przypadku konta Lubię to! w BPH, które tu opiszę. Osoby robiące zakupy kartą na pewno będą zadowolone, ponieważ miesięcznie do zgarnięcia jest do 50 zł, co w ciągu roku daje nam 600 zł premii. Aby uzyskać ów 50 zł wystarczy wykonać w ciągu miesiąca zakupów na kwotę 1500 zł. Mniejsze zakupy (fizycznie w sklepie lub w Internecie) oznaczają odpowiednio niższy zwrot z banku (3%). Również pozostałe warunki prowadzenia konta i karty są bardzo dobre, co zdarza się coraz rzadziej. Poniżej ulotka konta i karty. Wniosek o konto składamy przez Internet - możemy wybrać podpisanie umowy przez kuriera lub w dowolnej placówce banku BPH.  


Klikając na wniosek z linków zawartych w tym artykule otrzymam wynagrodzenie za polecenie tego konta o ile umowa o konto zostanie przez Was podpisana. Dziękuję! Proszę pamiętać, że umowę trzeba podpisać pomiędzy 2 marca a 30 czerwca 2015 roku!

Komentarze   

#2 Sebastian 2015-04-26 20:00
Dziękuję Michał za obszerny komentarz. Reasumując, promocja BPH, to dobre rozwiązanie na rok. Musisz podpisać umowę o konto i kartę. Konto jest darmowe, a żeby karta była darmowa trzeba wykonać cztery transakcje w miesiącu. Dzięki temu korzystasz z promocji potencjalnego zwrotu do 50 zł miesięcznie bez ponoszenia żadnych kosztów. Podejrzewam, że ów 50 zł to kwota brutto, a więc aby uzyskać maksymalny zwrot musisz wydać 1500 zł. Jeśli netto to kwota o jakiej piszesz. Jak będzie w praktyce dowiem się w następnym miesiącu.

Oczywiście, nie polecam konta BPH jako konta głównego, a jedynie jako zakupowa skarbonka. Dlaczego? Podejrzewam, że konto może szybko stać się płatne, co dla wielu zjadaczy wisienek będzie nieakceptowalne.

Co do promocji dodatkowych 50 zł za podpisanie dodatkowej umowy o debet, to jest to nieopłacalne wg mnie, dlatego nie wspomniałem nawet o tym.
Cytować
#1 Michał W. 2015-04-26 19:41
Dziękuję za artykuł.
Wiadomym nie od dzisiaj jest, że aby otrzymać "premię" od banku, trzeba tyle samo albo i jeszcze więcej do niego włożyć. Sprawdziłem cennik i szczegółowy regulamin promocji opisanej powyżej.
1) Z promocji mogą korzystać tylko nowi klienci banku BPH (dotychczasowi klienci - ci sprzed 1 stycznia 2015 nie mogą brać udziału) - par. 2 pkt 2 regulaminu;
2) Aby otrzymać ww. premię trzeba podpisać umowę o przyznanie debetu (koszt: min. 75 zł za przyznanie, modyfikację lub odnowienie płatne z góry, Rozdział 10 pkt 1-3 cennika);
3) Aby otrzymać premię należy spełniać powyższe warunki min. przez okres 12 m-cy, dopiero potem nagroda zostanie przyznana - par. 4 pkt 4. Regulaminu;
4) Żeby wpłacić lub wypłacić gotówkę w oddziale musimy liczyć się z tym że zapłacimy za to 6 lub 9 zł - Rozdział 2 pkt 1-3, oraz Rozdz. 7 pkt 2 Cennika;
5) Bardzo przydatne i często używane przez nas usługi jak polecenie zapłaty i stałe zlecenie przelewu kosztuje za przyjęcie dyspozycji i każdą realizację odpowiednio: 5 zł i 1 zł oraz 10 zł i 2 zł. Czyli wygoda stałych opłat będzie nas drogo kosztować - Rozdziały 3 i 4 cennika;
6) Dbanie o bezpieczeństwo użytkowania karty - zmiana PIN (zaleca się raz na rok) - kosztuje 4 zł. Uważam że na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać. Rozdział 11 pkt 9 cennika;
7) Aby otrzymać 50 zł zwrotu za zakupy kartą należy dokonać płatności za min. 1667 zł (3% zwrotu). Wynika z tego, że ta powyższa promocja nie dotyczy osób pracujących na śmieciówkach i zarabiających płacę minimalną - czyli wielu z nas. Wielu osób nawet takiej kwoty nie zarabia, a jeśli nawet zarabia więcej to rzadko kiedy tyle płaci kartą w sklepie.

Podsumowując chciałbym wyrazić współczucie dotychczasowym "wiernym" klientom tego banku - twórcy tej promocji mają gdzieś ich lojalność wobec tej instytucji.
Kto chce dostać 50 zł, ten musi owe 50 zł w przeróżnych opłatach zapłacić, inaczej się nie da. Pominąłem tutaj samo oprocentowanie obowiązkowo zakładanego debetu i możliwe wymagane ubezpieczenie, ponieważ nie dotarłem do takich danych.

Dla porównania w mojej skromnej SKOK nie płacę za dbanie o bezpieczeństwo, obsługa własnego rachunku w oddziale jest bezpłatna, a im dłużej jestem członkiem spółdzielni tym korzystniejsze mam warunki w oprocentowaniu pożyczki - zasada odwrotna niż dla starych klientów BPH. W SKOK mimo konieczności wpłacenia udziałów i wkładu, z biegiem czasu jest korzystniej.
Dla porównania również dodam że stałe zlecenia internetowe w większości SKOK-ów są bezpłatne zarówno w realizacji jak i przyjęcie dyspozycji. Przelewy na inne rachunki dokonywane w oddziałach też są tańsze.
Jeszcze raz dziękuję za artykuł - dokładne zbadanie promocji utwierdziło mnie w opinii że moja SKOK jest korzystniejsza nie tylko ze względów ideowych, ale również ekonomicznych, szczególnie biorąc pod uwagę fakt że nie jestem osobą bogatą i muszę żyć oszczędnie.

Wspomniany cennik i regulamin promocji z których korzystałem znajduje się na stronie banku BPH.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!