Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Plus Bank daje 4% na lokacie dla wszystkich

Dwa dni temu opisałem ciekawą ofertę lokaty oprocentowaną na 4,3%, którą wciąż można zakładać w SKOK Nike. Osoby, które z rezerwą podchodzą do kas spółdzielczych zainteresuje z pewnością oferta Plus Banku SA (wcześniej Invest Bank SA). Chodzi o e-lokatę na 3 miesiące oprocentowaną na soczyste 4%, którą założyć może każdy i to bez konieczności zakładania konta. Co ważne nie ma też limitu, jeśli chodzi o ilość zakładanych lokat, jak i maksymalnej kwoty lokaty. Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł.

Aby założyć lokatę musimy wypełnić wniosek, który składa się z pięciu kroków. Podajemy swoje dane, w tym numer rachunku, z którego wykonamy przelew. Jedyne co mnie zdziwiło, to ilość zgód i oświadczeń, które musimy przeczytać i się na nie zgodzić. Wygląda to m.in. tak:

Ciekawy jest również punkt, że "Bank zastrzega sobie prawo do odmowy otwarcia rachunku terminowej lokaty oszczędnościowej bez podania przyczyny". Szczerze mówiąc nie wiem, dlaczego bank zastrzega sobie takie prawo i oczywiście nie podoba mi się ten enigmatyczny ton. Nie mam natomiast zastrzeżeń co do zakładania samej lokaty. Po zatwierdzeniu wniosku otrzymujemy w ciągu pięciu minut maila podpisanego cyfrowo i zawierającego wszystkie dokumenty, w tym regulaminy, taryfa prowizji i opłat, tabelę oprocentowania oraz wypełniony wniosek, w tym numer rachunku, na który mamy przelać zadeklarowaną kwotę. Dzień po zaksięgowaniu przelewu przez Plus Bank otrzymujemy ponadto potwierdzenie założenia lokaty e-mailem (również podpisany cyfrowo). Wszystko szybko i bezboleśnie.

Mała uwaga: wpłata środków na wskazany numer rachunku podany w naszym wniosku powinna być dokonana według regulaminu nie wcześniej niż w następnym dniu roboczym po godzinie 12.00 i nie później niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia złożenia wniosku o otwarcie lokaty internetowej.

Komentarze   

#7 Mikołaj 2014-12-29 17:45
U mnie przy drugiej zakładanej lokacie pojawił się poślizg o 24h, tak więc potwierdzenie otrzymałem trzeciego dnia, aczkolwiek wcześniej gdy dzwoniłem pytałem się wprost czy zaksięgowali mój przelew. Po weryfikacji moich danych kobieta miała oddzwonić na podany we wniosku numer - nie doczekałem się. Po godzinie zadzwoniłem ponownie i tym inna konsultantka potwierdziła, że przelew dotarł i żebym tylko oczekiwał na potwierdzenie.
Cytować
#6 tomek 2014-12-29 17:18
Przelałem pieniądze na lokatę internetową plusbanku 22 grudnia rano. Do dziś nie otrzymałem potwierdzenia, dzwoniłem na infolinie, czekałem na automacie 20 minut i dowiedziałem się, że nic nie są w stanie mi powiedzieć. Szkoda gadać.
Cytować
#5 Tomek 2014-12-23 17:07
Potwierdzenie założenia lokaty może według infolinii zostać wysłane o dzień później, niż wynika to z regulaminu. Zainteresowanie lokatą przeszło ich najśmielsze oczekiwania... stąd ten poślizg.
Cytować
#4 skokowiec 2014-12-20 08:59
A ja założyłem lokate mieięczną w LIONS BANK na 5% po okresie odnawialna na 3% - żeby zerwać lokate trzeba przyjść do doradcy ponownie - po lokacie mam nadzieje ze ponownie coś atrakcyjnego zaproponują -?
Cytować
#3 mikado 2014-12-19 22:58
Dobrze jeszcze by było dodać do artykułu, że lokatę można zerwać wyłącznie w oddziale banku! Dla mnie to nie problem, bo wolę bezpieczeństwo moich środków niż wygodę, ale chyba warto o tym wspomnieć!
Cytować
#2 mikado 2014-12-19 22:54
Odnośnie tego punktu o odmowie otwarcia rachunku, to być może jednak chodzi o ten zapis w regulaminie w §7:
1. Bank ma prawo odmówić założenia lokaty internetowej w przypadku:
a) awarii systemu informatycznego , uniemożliwiając ej prawidłowe zrealizowanie dyspozycji Klienta,
b) posługiwania się przez Klienta zastrzeżonym dokumentem tożsamości,
c) naruszenia przez Klienta warunków niniejszego Regulaminu oraz powszechnie obowiązujących przepisów prawa.


Te podpunkty też są dość enigmatyczne. Zobaczymy jednak jak szybko dostarczą potwierdzenie założenia lokaty. Bo słyszałem, że mogą być pewne poślizgi, choć podobnie było z bankami ze stajni Czarneckiego (Getin, Idea).
Cytować
#1 Tomek 2014-12-19 22:46
Czasowo oferta w sam raz, choć klientów SKOK Wołomin taki procent nie powala. Dzięki!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!