Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Dokąd po Wołominie? Może SKOK NIKE?

Depozyty w SKOK w Wołominie charakteryzowały się wysokim oprocentowaniem na tle innych banków i kas. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Czy istnieje obecnie jakaś dobra alternatywa bezpiecznego ulokowania co najmniej 50 tys. zł na wysoki procent, zbliżony do tego, co dawał SKOK w Wołominie w ostatnich dniach swojego istnienia, a więc powyżej 5%? Odpowiedź brzmi negatywnie.

Najbliżej ideału znajduje się LOKATA NA NOWY ROK dostępna wyłącznie w ofercie SKOK NIKE. Jej założenie jest możliwe wyłącznie przez bankowość elektroniczną e-skok. Lokatę można też z tego poziomu zerwać. Po zakończeniu lokaty środki na lokacie zostają automatycznie przelane na rachunek ROR członka w Skok Nike. Parametry tej lokaty to:

  • oprocentowanie stałe: 4,3%
  • okres: 3 miesiące
  • zerwanie lokaty: utrata 80% odsetek

Promocja jest ograniczona i trwa od 15.12.2014 do 31.01.2015 r. Dodam tylko, że mapka z oddziałami może nie być aktualna. Dowiedziałem się, że nie ma na niej m.in. oddziału w Krakowie, a ten został założony w listopadzie. Koszty wstąpienia do kasy zamykają się w kwocie 62 zł.Regulamin lokaty poniżej. Jak widać nie ma podanej kwoty minimalnej, jak i maksymalnej lokaty.

Komentarze   

#7 Andy 2015-01-04 00:08
Nie oszukują, bo wszystkie skoki obniżyły oprocentowanie. Podziękuj nadzorowi bankowemu i składkom do BFG. Skoki przestały być konkurencyjne w stosunku do banków niestety...
Cytować
#6 Tomek 2014-12-19 19:05
Tym razem spasuję. Wybiorę lokatę na 4 miesiące w meritum banku oprocentowaną na 3,7%. Atmosfera wokół SKOK-ów musi się oczyścić, a to pewnie potrwa jeszcze kilkanaście miesięcy.
Cytować
#5 Sebastian 2014-12-19 15:28
Zasadniczo macie rację, ale czy znacie jakąś instytucję finansową, która w ten czy inny sposób nie pogrywa ze swoimi klientami?
Cytować
#4 roman 2014-12-19 03:33
Nie zmienia to faktu, że Jan ma rację. Obniżyli oprocentowanie w dwa miesiące o 3%. Teraz też mogą wykręcić jakiś numer. Ciekawe co dopisali małym druczkiem. U nich bym nie lokował. Tak się nie robi, żeby obniżyć oprocentowanie o 3 punkty, gdy stopy procentowe spadły o 0,5. Zarząd SKOK NIKE nie tworzą ludzie uczciwi.
Cytować
#3 Sebastian 2014-12-17 18:57
Dziękuję Jan za Twoją opinię.

W przypadku tej lokaty, oprocentowanie jest stałe, więc ryzyka obniżki oprocentowania nie ma. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że dobrych lokat przez pewien czas w tej kasie już nie będzie. Tak więc, założenie tam rachunku opłaci się przy większych kwotach, od powiedzmy 100 tys. zł wzwyż.
Cytować
#2 Jan 2014-12-17 18:43
Ale ta kasa oszukuje. Gwałtownie obniżyła niedawno oprocentowanie lokat o zmiennym oprocentowaniu. Z 5 na 2 procent. Dlaczego? Stracili klientów i teraz szukają nowych frajerów? By za miesiąc obniżyć oprocentowanie do 1%? Warto ich zapytać dlaczego wyrolowali stałych klientów? Jak to było z obniżką?
Cytować
#1 sebastian4743 2014-12-17 16:35
A ja dodam od siebie, że niewiele niżej (4,25%) plasuje się Noble Bank ze swoją powitalną lokatą do 200 tys. zł. Niestety, tylko na dwa miesiące, ale odpadają koszty na wstępie.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!