Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Prawda o SKOK, czyli o inicjatywie słów kilka

Nie tak dawno pisałem o "Narodowych konsultacjach" — inicjatywie mającej na celu promowanie sektora SKOK. Do tej pory niewiele się działo, pojawiły się gdzieniegdzie notki prasowe a na łamach redakcji niezalezna.pl pojawiło się dosłownie kilka fragmentów listów na temat przyszłości kas (w tym również mój). Sama inicjatywa nie spotkała się jednak z poparciem innych kas niż SKOK Wołomin, który najprawdopodobniej zapłacił za całą akcję:

Kilka dni temu ruszyła inna inicjatywa, tym razem wychodząca od Krajowej SKOK (KSKOK). Z notki prasowej można przeczytać:

Od 8 grudnia 2014 r. w przestrzeni internetowej działa nowa witryna poświęcona spółdzielczym kasom oszczędnościowo-kredytowym.
Spośród wielu głosów, informacji oraz doniesień niełatwo jest wyłonić te prawdziwe. Wolny od nieścisłości i manipulacji przekaz o SKOK-ach, czyli spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, został zebrany na stronie www.prawdaoskok.pl

Innymi słowy inicjatywa jest odpowiedzią na negatywne głosy dotyczące działalności SKOK oraz niektóre raporty Komisji Nadzoru Finansowego, w tym słynnego raportu powiązań SKOK z innymi podmiotami oraz transferami pieniężnymi. Poza możliwością zapoznania się z wersją Krajowej SKOK na stronie póki co mało jest konkretów, co może oznaczać, że jest to projekt długofalowy i na stronie będą umieszczane kolejne sprostowania i dementi informacji pochodzących z KNF. Ta podjazdowa walka pomiędzy KNF oraz KSKOK jest, niestety, widoczna gołym okiem i źle świadczy o obu tych instytucjach, gdzie interesy partykularne przedkładane są nad spółdzielczość i działalność samych kas kredytowych w Polsce. Notabene, KSKOK mogłaby na swojej stronie przedstawić swój komentarz odnośnie projektu rekomendacji A i B KNF dla sektora SKOK. Czasu zostało niewiele, ponieważ uwagi można przesyłać tylko do 5 stycznia 2015 r.

 

Komentarze   

#1 Lech 2014-12-19 16:29
"na stronie póki co mało jest konkretów".
Jest konkret:
Mówi się w prasie o kosztach jakie poniesie BFG, w związku z unieruchomienie m SKOK Wołomin.
Wypłaty mają stanowić 2,1 mld zł.
Proszę opisać ile pieniędzy było w SKOKU w momencie przejęcie go przez KNF. Wg moich informacji też z prasy, "między wierszami" wyczytałem, że 2,5 mld zł. Więc wniosek, że KNF i BFG zarobiły na "operacji" 400 mln zł. Proszę też o dane dotyczące spłat kredytów. Ile będzie spłacone do końca roku?
Jeżeli strona http://stefczykradzi.pl/ jest solidna odpowie wyczerpująco na moje pytania.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!