Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

KNF: Zarząd komisaryczny w SKOK Wołomin

Dnia 4 listopada 2014 Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zdecydowała jednogłośnie o ustanowieniu zarządcy komisarycznego w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo – Kredytowej w Wołominie. Oznacza to, że od dziś kasą pokieruje Waldemar Stawski, który jest Członkiem Rady Nadzorczej mBank SA (potencjalny kupca kasy?). Jego CV dostępne jest tutaj.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie SKOK-u i KNF:

"Celem zarządcy komisarycznego są działania na rzecz wzmocnienia SKOK Wołomin poprzez wzrost efektywności działania i poprawę standardów zarządzania ryzykiem w oparciu o szczegółową weryfikację sytuacji finansowej Kasy, przeprowadzoną pod bezpośrednim nadzorem zarządcy komisarycznego".

Pojawiły się również zapewnienia, że ustanowienie zarządcy komisarycznego nie wpływa na sposób działania Kasy:

"Decyzja KNF nie wpływa na sposób obsługi członków SKOK Wołomin. Kasa nadal będzie świadczyła usługi w pełnym dotychczasowym zakresie. Z dniem ustanowienia zarządcy komisarycznego, dotychczasowi członkowie zarządu SKOK zostają odwołani z mocy prawa, a udzielone wcześniej prokury i pełnomocnictwa wygasają. Kompetencje innych organów Kasy ulegają zawieszeniu. Na zarządcę komisarycznego przechodzi prawo podejmowania decyzji we wszystkich sprawach dotyczących Kasy, z wyjątkiem wprowadzania zmian w statucie".

Pełny komunikat wygląda następująco:

KNF nie po raz pierwszy ustanawia zarząd komisaryczny w SKOK-ach. Jednak do tej pory miało to miejsce jedynie w przypadku kas, których sprawozdania finansowe mówiły jasno, że są one w finansowych tarapatach (m.in. ujemne fundusze własne). Dla przypomnienia, chodzi o cztery kasy:

Czy podobnie jest w przypadku SKOK-u Wołomin, który zarobił w 2013 roku 83 milionów złotych netto a za pierwsze półrocze tego roku osiągnął zysk na poziomie 49 milionów złotych netto? Wszystko wskazuje na to, że problem ściśle związany jest z sprawą.

Komentarze   

#14 koka 2014-11-07 19:25
@paweł pisze-1. Gdyby odwołany Zarząd działał w granicach prawa, a księgi były jasne i rzetelne, to KNF nie miałby powodu reagować w sposób, jakiego doświadczyli klienci
Skok Wolomin wykazywał bardzo dobre wyniki finansowe był audyt zewnętrzny który to potwierdzał - wprowadzenia przez KNF komisarycznego zarządcy to koniec i początek spółki rozkradania przez III-RP
Cytować
#13 Paweł 2014-11-06 21:58
1. Gdyby odwołany Zarząd działał w granicach prawa, a księgi były jasne i rzetelne, to KNF nie miałby powodu reagować w sposób, jakiego doświadczyli klienci.

2. Trudno uwierzyć w pompatyczny apel ustanowionego zarządcy komisarycznego, skoro jak słusznie zauważył Sebastian, szary członek nic tak naprawdę nie wie o powodach takiej decyzji i księgach bilansowych instytucji. Można się tylko domyślać, że nie jest tak dobrze jak dotychczas zapewniano. To rzeczywiście może być w dłuższej perspektywie koniec tej instytucji.
Cytować
#12 koka 2014-11-06 21:34
Wprowadzili kreta z mBanku,ktoś napisał,że mając konto w SKOKu dostał maila z propozycją założenia "super" lokaty,czyli już dane wypływają.
Chcą udupić Wołomin,uważam, że dobrą akcją byłoby zalanie mailowym spamem mBanku z tekstem w stylu "łapy precz od Wołomina".
Ludzie,którzy w SKOKu trzymają kasę to nie są typowe barany,tylko ci,którzy potrafią liczyć i mają co liczyć,a wiadomo,że żaden bank nie da oprocentowania takiego jak SKOK.
Cytować
#11 non 2014-11-06 21:21
Do wszystkich członków Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo -Kredytowej w Wołominie

Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie SKOK Wołomin!

WITAMY pana KOMISARZA na stanowisku PO-przednika który został przez pana kolesiów ARESZTOWANY
dziekujemy za skuteczność układu zamknietego
Cytować
#10 Jerzy 2014-11-06 06:56
Cytuję stan:
KNF i jego szefowie mieli i wciąż mają gdzieś żywotne interesy Polaków. Dziś już powszechnie wiadomo, że struktury i zasady działania tego urzędu bardziej przypominają zorganizowaną grupę przestępczą niż instytucję państwową. Po 8 latach funkcjonowania o KNF zaczynają krążyć coraz bardziej mrożące krew w żyłach opowieści. Dotknięci do żywego tą degrengoladą Polacy postanowili skrót KNF rozwijać jako „Koledzy Naciągaczy Finansowych”. Pod gmachem tego urzędu organizowane są demonstracje. Zwykli ludzie tracą cierpliwość, czują się bezradni i bezbronni wobec finansowych oszustów i przebiegłych gangsterów czy tak potężnych instytucji jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe. Komisja Nadzoru Finansowego zamiast zapewniać „lepszą, skuteczniejszą ochronę nas wszystkich” stała się realnym zagrożeniem dla nas wszystkich.

Wypowiadasz się w imieniu kredytobiorców? Napewno nie w imieniu depozytariuszy.
Cytować
#9 Tom 2014-11-06 01:19
jeśli SKOK Wołomin jako drugi co do wielkości ma według zarządcy komisarycznego SKOK mocną pozycję dającą poczucie bezpieczeństwa i jest silna i stabilna instytucja to po ten cały skok na SKOK w postaci zarządu komisarycznego ?, przecież do tej pozycji SKOK w Wołominie doszedł bez udziału Pana zarządcy komisarycznego!
Niech Pan zarządca komisaryczny nie kpi z inteligencji członków SKOK w Wołominie! , gdyż domyślają się oni co owy wysłannik KNF kombinuje obejmując taką perełkę polskiego kapitału...
Cytować
#8 Tom 2014-11-06 01:05
Wyznaczenie przez KNF członka Rady Nadzorczej mBanku na zarządcę komisarycznego w SKOK w Wołominie wydaje się wyraźnym wskazaniem na zakusy przejęcia tego SKOK'u przez mBank...
Tylko czekać na zmianę oferty kredytowo-depoz ytowej godnej mBanku ;)
Czyżby macki niemieckich banksterów i ich pomagierów ze środowiska gdańskiej yelity sięgały po resztki polskiego kapitału ?
Cytować
#7 stan 2014-11-05 22:20
KNF i jego szefowie mieli i wciąż mają gdzieś żywotne interesy Polaków. Dziś już powszechnie wiadomo, że struktury i zasady działania tego urzędu bardziej przypominają zorganizowaną grupę przestępczą niż instytucję państwową. Po 8 latach funkcjonowania o KNF zaczynają krążyć coraz bardziej mrożące krew w żyłach opowieści. Dotknięci do żywego tą degrengoladą Polacy postanowili skrót KNF rozwijać jako „Koledzy Naciągaczy Finansowych”. Pod gmachem tego urzędu organizowane są demonstracje. Zwykli ludzie tracą cierpliwość, czują się bezradni i bezbronni wobec finansowych oszustów i przebiegłych gangsterów czy tak potężnych instytucji jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe . Komisja Nadzoru Finansowego zamiast zapewniać „lepszą, skuteczniejszą ochronę nas wszystkich” stała się realnym zagrożeniem dla nas wszystkich.
Cytować
#6 stan 2014-11-05 21:55
Po tych zamieszaniach w skok wołomin jestem przekonany ze dużo członków po skonczonych lokatach terminowych przerzuci swoją kasę w inne aktywa - to już nie będzie ten sam skok przejety przez komisarzy III-RP zauważ jak proszą aby PO-zostać chyba frajerów szukają
Cytować
#5 Sebastian 2014-11-05 21:45
W każdym razie nie mamy na to wpływu a dalsze dywagacje na ten temat są pozbawione sensu. Można zaznaczyć takie ryzyko, ale nic więcej. Chyba, że masz jakąś propozycję zmian?

Poza tym dość ogólnie formułujesz swoją opinie i trudno się do nich ustosunkować. Na onecie i wp można obserwować w komentarzach polaryzację społeczeństwa i podobnie ferowane wyroki. Brakuje wspólnego celu, za to nie brakuje emocji i inwektyw. Bez sensu,
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!