Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

BFG i Kasa Krajowa SKOK spłaca deponentów Kasy Wspólnota

Dziś na stronie Kasy Krajowej SKOK pojawił się interesujący komunikat:

"Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo - Kredytowa 27 października 2014 sfinansowała wydatki na pokrycie roszczeń członków SKOK „Wspólnota” z tytułu zgromadzonych w niej środków pieniężnych w takim zakresie, w jakim środki te nie były objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego".

Innymi słowy Kasa Krajowa sfinansowała wydatki w łącznej wysokości ponad 25,7 mln zł na pokrycie roszczeń członków SKOK, które wykraczały ponad zobowiązania BFG wobec deponentów Kasy "Wspólnota". To dobra wiadomość, która umożliwia SKOK-om wykorzystanie sformułowania, że oszczędzający w SKOK-ach nie stracili ani złotówki. Pytanie czy działanie Kasy Krajowej to jednorazowy akt łaski czy też w przypadku ew. ogłoszenia upadłości innej kasy sytuacja się powtórzy. Wydaje się, że to drugie, co oznaczałoby, że lokowanie dużych kwot (ponad 100 tys. euro) w SKOK-ach jest relatywnie bezpieczne. Bezpieczniejsze niż w bankach, jeśli popatrzymy na historyczne dane BFG.

Komentarze   

#6 Henio 2014-12-10 13:11
"Mnie się wydaje że jest to oddawanie swoim....100tys euro było znane wszystkim deponentom i dziwne ich zachowanie wiedząc od roku ze Kasa ma komisarza trzymali te pieniądze"

Otóż nie wszystkim. Nikt mnie o tym nie informował w SKOKu. Poza tym to lokata z oprocentowaniem nie przekracza 100 tys € zalezy od zmiennego kursu € do PLN i raz przekracza a raz nie. Nie rozumiem dlaczego mam stracić swoje oszczęności?
Bo nie dowiedziałem się o szwindlach?
Pytanie czyje szwindle rządu czy osób powiązanych z rządem czy z Kasą Krajową SKOK?
Cytować
#5 Mikołaj 2014-10-29 14:31
Cytuję Tomek:
Po drugie 100tys euro było znane wszystkim deponentom i dziwne ich zachowanie wiedząc od roku ze Kasa ma komisarza trzymali te pieniądze.Mnie się wydaje że jest to oddawanie swoim.

Jeszcze dziwniejszy by było gdyby insiderzy trzymali tam takie pieniądze (albo jakiekolwiek) znając sytuację kasy.
Cytować
#4 Sebastian 2014-10-29 13:46
Dzięki Tomku za cynk!
Cytować
#3 Tomasz 2014-10-29 11:54
Prezes SKOK Wołomin Mariusz G (od teraz) zatrzymany:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezes-SKOK-u-Wolomin-zatrzymany-przez-prokurature-7220593.html
Cytować
#2 Sebastian 2014-10-29 10:08
Nie oszukujmy się - gdyby nie Kasa Krajowa to deponenci większych kwot nie odzyskaliby ani złotówki. Podejrzewam również, że doszło ponadto do cesji roszczeń na Kasę Krajową, podobnie jak to ma miejsce w przypadku BFG, który bierze na siebie roszczenia i jednocześnie nabywa prawo do części majątku upadłej kasy. I tak to powinno wyglądać.
Cytować
#1 Tomek 2014-10-29 09:54
Dziwne działanie Kasy Krajowej.Najpie rw należy ustalić stan majątku a potem ewentualnie płacić.Po drugie 100tys euro było znane wszystkim deponentom i dziwne ich zachowanie wiedząc od roku ze Kasa ma komisarza trzymali te pieniądze.Mnie się wydaje że jest to oddawanie swoim.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!