Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

PKO BP przejmie SKOK im. Mikołaja Kopernika?

Dziś Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę PKO Bankowi Polskiemu na przejęcie ew. kontroli nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach. To już druga kasa kredytowa, która może znaleźć się w rękach banku. Wcześniej, bo 1 września bieżącego roku, SKOK im. św. Jana z Kęt z siedzibą w Rumii został przejęty przez Alior Bank SA.

Decyzja UOKiK oznacza, że już wkrótce zniknąć może kolejny SKOK, co oznacza, że na rynku SKOK-ów pozostanie 51 podmiotów. Przejmowany SKOK im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach posiada obecnie 41 placówek w województwie dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, śląskim i świętokrzyskim. SKOK Kopernika miał 10,92 mln zł zysku netto i aktywa równe 353,93 mln zł (dane na 06.2014). Natomiast PKO BP to obecnie największy bank w Polsce, którego aktywa na koniec czerwca 2014 wyniosły 242,29 mld zł (0,15% aktywów przejmowanego SKOK-u).

Co to oznacza dla obecnych klientów kasy? Najprawdopodobniej powtórzy się scenariusz realizowany podczas trwającego jeszcze procesu przejmowania kasy św. Jana z Kęt przez Alior Bank, czyli wszystkie placówki SKOK-u zostaną zamknięte a dotychczasowi klienci kasy staną się klientami PKO BP i z usług tego banku będą mogli swobodnie korzystać.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!