Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Światowy Dzień Oszczędzania

Dla przypomnienia, już za dziesięć dni (31.10) obchodzić będziemy Światowy Dzień Oszczędzania. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej wartościowych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Dzień ten obchodzony corocznie od 1924 roku i został ogłoszony przez prof. Filippo Ravizza, ówczesnego dyrektora nowo powstałego Światowego Instytutu Kas Oszczędnościowych (World Savings Banks Institute, WSBI) podczas "I Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych" w Mediolanie. Ideę tego dnia, który zakładał promowanie oszczędzania, zaaprobowali wówczas wszyscy z 354 delegatów kas oszczędnościowych z 27 krajów.

Pewnie zauważyliście, że paradygmat współczesnej "ekonomii" przez kilka ostatnich dekad bardzo się zmienił. Oszczędności wcale nie są szczególnie przez nikogo doceniane. Liczy się wydatkowanie i konsumpcja. Ba, oszczędzanie jest wręcz karane, bo opodatkowane inflacją i podatkiem od odsetek wkładów oszczędnościowych. Ponadto w Polsce połowa pieniędzy zarobionych przez Polaków jest zabierana w formie różnych podatków przez Państwo. Tzw. "Dzień Wolności Podatkowej" przypadał w poprzednim roku w Polsce na 22 czerwca. Do tej daty pracowaliśmy, aby móc opłacić podatki. Dla wielu trudne jest więc utrzymanie rodziny, a co dopiero odkładanie pieniędzy! Trudno będzie się więc wpisać w promowanie oszczędzania i wskazywanie na kluczową ich funkcje w gospodarce i dla konsumenta w obecnej spaczonej rzeczywistości. W każdym razie piszę o "Światowym Dniu Oszczędzania" już dziś, bo zamierzam przyjrzeć się medialnej otoczce tego wydarzenia i krótko zrelacjonować aktywność instytucji finansowych. Mam nadzieję, że będzie ciekawie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!