Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Narodowe konsultacje poświęcone sektorowi SKOK

Dziś ruszyła inicjatywa "Narodowe konsultacje" mająca na celu promowanie spółdzielczych instytucji finansowych, które w Polsce reprezentowane są przez sektor SKOK. Jak zauważają i intonują inicjatorzy:

publiczna debata na temat SKOK-ów zdominowana jest negatywnymi emocjami i stereotypami. Czas na merytorykę.

"Narodowe konsultacje" to inicjatywa raptem kilku organizacji, m.in.: Fundacja na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Samorządności „Nasza Sprawa” (inicjator przedsięwzięcia), Stowarzyszenie Pomoc Bliźniego, SKOK w Wołominie. Partnerami są też trzy pisma „Dobry Znak”, „Kurier Warszawski” i „Eurogospodarka”. Lista partnerów nie jest jednak zamknięta i dołączać mogą również kolejne podmioty. Według informacji prasowej inicjatywa jest

promowana m.in. przez kampanię billboardową w Warszawie i w okolicach, spoty telewizyjne i reklamy oraz teksty partnerskie w dziennikach i tygodnikach. Szczegółowe informacje o kampanii można znaleźć na specjalnie uruchomionej stronie internetowej polskieskoki.pl. Za jej pośrednictwem każdy może przekazać swoje uwagi i opinie na temat przyszłości kas spółdzielczych. Narodowe Konsultacje trwają do końca października. Podsumowaniem akcji będzie publikacja wspólnego stanowiska ekspertów zaproszonych do debaty oraz synteza opinii, przekazanych przez Polaków.

Interakcja "Narodowych konsultacji" zapowiada się nader skromnie. Jedyne, co możemy zrobić to wyrazić swoje zdanie na temat tego, jaka będzie przyszłość SKOK-ów. Pytanie jest dość ogólne i trochę nie wiadomo jak należy je zinterpretować. Osobiście wolałbym, aby pytanie pozwoliło każdemu na dodanie swojej wizji tego sektora. Wówczas pytanie brzmiałoby "Jak powinna według Ciebie wyglądać przyszłość SKOK-ów?" albo "Czego oczekujesz od SKOK-ów?" albo "Jak wyglądać powinien SKOK Twoich marzeń?".

To co mi się nie podoba to również kwestia jawności komentarzy i jednostronność przekazu. Od inicjatywy mającej w nazwie konsultacje oczekiwałbym, że będzie ona oparta o forum, albo przynajmniej o system widocznych dla wszystkich opinii i możliwość ich komentowania... może jeszcze formuła się zmieni. Póki co formuła jest skrajnie niedopracowana i wymaga przemyślenia.

Komentarze   

#5 Haha 2014-10-29 13:19
No tak ;P Moderacja ;P Pani/e Moderator ;) Pies z kulawa nogą nie spojrzy na Ciebie jak to wszystko się zawali. Szczury opuszczają masowo tonący statek - na swoje miejsce wpychając co mniej rozgarnięte czarne owce. Będą biedaki świecić oczami przed społeczeństwem - bo to przecież Oni stali na mostku w chwili walnięcia w mieliznę, na którą skierowali krypę Ci, którzy mają już miękko i ciepło gdzie indziej ;P

Powodzenia.
Cytować
#4 Sebastian 2014-10-11 15:05
Nie ma szans. Kasa ma ujemny kapitał własny i brak majątku. Wystarczy przeczytać uzasadnienie ogłoszenia upadłości kasy. Natomiast w teorii wszystko jest możliwe...
Cytować
#3 ania 2014-10-11 14:53
No raczej odzyskaja. Srodki powyzej 100 tys Euro nie sa stracone mozna je odzyskac w postepowaniu.
Cytować
#2 Sebastian 2014-10-08 22:20
Słuszna uwaga. Szczególnie poszkodowane są osoby, które posiadały na depozytach w Kasie Wspólnota ponad 100 tys. euro. Według danych mowa o 180 osobach (25 milionów zł). Nadwyżki już nie odzyskają.
Cytować
#1 Paweł 2014-10-08 21:33
W reklamie telewizyjnej tego przedsięwzięcia pan prezes Gazda opowiada, że nigdy klient SKOK nie stracił ani złotówki. Jako klient SKOK'u Wspólnota ja sam jeden straciłem wiele złotówek z pakietu opłat wstępnych za członkostwo. Mówię o tej jednej opłacie teoretycznie do odzyskania w momencie rezygnacji z członkostwa.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!