Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

SKOK Kopernika idzie pod młotek. Oferta tylko dla banków

KNF poinformował dziś o swojej decyzji dotyczącej SKOK-u im. Mikołaja Kopernika, która wykluczyła SKOK-i z możliwości przejęcia praw majątkowych lub wybranych zobowiązań tejże kasy. Powód:

nie ma kasy spełniającej ustawowe warunki  udziału w restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach w sposób mogący zapewnić bezpieczeństwo depozytów zgromadzonych w kasie.

Jednocześnie KNF

kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności procesu, KNF w terminie 14 dni oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach. Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 8 października 2014 r. włącznie.

SKOK im. Mikołaja Kopernika, która należy do 10 największych kas spółdzielczo-kredytowych od kilku lat boryka się z ujemnym kapitałem własnym, a to za sprawą gigantycznych odpisów wykonanych tytułem przeterminowanych kredytów i pożyczek. Kasa, jak wynika ze sprawozdania finansowego z pierwszego półrocza 2014 posiada ujemne fundusze własne w wysokości ponad -131 mln. złotych. Pod koniec poprzedniego roku fundusze były jeszcze mniejsze i wyniosły 143 mln zł. Sytuacja tej kasy poprawiła się więc przez minione 6 miesięcy i jest szansa, że to przekona któryś bank, że inwestycja może się zwrócić.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!