Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Banki i SKOK-i: Jakość obsługi spada

Za jedną z obiektywnych miar niezadowolenia klientów z produktów banków i kas kredytowych można traktować liczbę skarg. W tym miesiącu KNF opublikował krótki raport poświęcony skargom, jakie wpływają do tego urzędu od klientów instytucji finansowych. Komisja Nadzoru Finansowego zanotowała przez minione 6 miesięcy 2014 roku w sumie 5022 skargi, z czego 2632 dotyczyło banków (53% wszystkich skarg) i 118 SKOK-ów. Tendencja w obu przypadkach jest niezagrożona i rosnąca. Można powiedzieć, że jest coraz gorzej.

Poniżej zestawienie liczby skarg na banki komercyjne i spółdzielcze oraz kasy w różnych okresach

Instytucje I poł. 2014
I poł. 2013 2013 2012
Razem 5022 5402 10696 8342
Banki komercyjne 2632 2531 4967 4180
Banki spółdzielcze 51 40 83 88
SKOK-i
118 110 208 ND

Jak wynika z raportu klienci zarówno banków jak i kas obu instytucji najczęściej skarżyli się na kwestie związane z jakością obsługi. Jak pisze urząd:

Zastrzeżenia budziła niekompetentna obsługa klienta oraz brak informacji o produktach lub usługach oferowanych przez bank lub nierzetelne udzielanie informacji o produktach ubezpieczeniowych o charakterze inwestycyjnym. Klienci skarżyli się także na brak odpowiedzi w związku ze złożonymi reklamacjami lub na wydłużony termin ich rozpatrywania.

Podsumowując, jakość obsługi mierzona ilością skarg spada. Dobrze, że jest instytucja, do której można się zgłosić. Pytanie czy jest ona skuteczna w rozwiązywaniu problemów, które opisuje dana skarga? Takie dane, niestety, nie znalazły się w raporcie. W każdym razie KNF publikuje listę tzw. formularzy skargowych, które uznaję za jeden ze sposobów wywarcia presji na wybraną instytucję finansową w sytuacji, gdy dialog z nią jest trudny bądź niemożliwy. A tak wygląda ów spis formularzy skargowych:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!