Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Najlepsze lokaty terminowe SKOK na kwiecień 2014

Najlepsze lokaty listopad 2013

Od czasu opublikowania najlepszych lokat z marca nie doszło do większych zmian w rankingu. Widocznie obniżki, które zaoferowały nam SKOK-i przez pierwszy kwartał bieżącego roku mają się ku końcowi i czeka nas ok. 6–9-miesięczna stabilizacja oprocentowania depozytów. Wynika to z prognoz inflacyjnych prowadzonych przez NBP, jak i zapowiedzi RPP o nie podnoszeniu stóp procentowych do końca tego roku. Po tym czasie możliwe jest podnoszenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, co powinno przełożyć się również na wzrost oprocentowania depozytów. Stąd bezpiecznie jest zakładać lokaty nie dłuższe niż 12–18 miesięczne, choć i dłuższe przy dobrym oprocentowaniu mogą się opłacać, jednak premia za ryzyko powinno być wyższa.

Obecnie oferta kas oszczędnościowo-kredytowych bije na głowę banki jedynie przy lokatach rocznych. Najlepszą ofertę ma SKOK Wołomin oferujący roczną lokatę systematycznego oszczędzania oprocentowaną na poziomie 4,7%. W przypadku lokat krótszych lepiej jest celować w promocyjne oferty banków komercyjnych i spółdzielczych. Przykładem jest np. 100-dniowa lokata Bonjour w Lion's Banku oprocentowana na 5% (kwota depozytu to 100000–200000 zł), która wymaga jednak wypełnienia niniejszego wniosku i poświęcenia około 50 minut czasu na rozmowę z konsultantem w oddziale. Ciekawie wygląda też promocja BZ WBK, które daje 700 zł przy spełnieniu kilku warunków oraz promocja banku BGŻ Optima, gdzie nowi klienci otrzymują 100 zł za założenie lokaty "Bezkarnej" i 4% na lokacie 3-miesięcznej. Szczegóły dostępne tutaj.

Biorąc pod uwagę wysokość oprocentowania (>3%) to liderami są SKOK Kujawiak oraz SKOK w Wołominie:

  1. SKOK Kujawiak: Lokata Powitalna, oprocentowanie zmienne 4,5% (kwota maksymalna to 20 tys. zł)
  2. SKOK w Wołominie: Lokata Stabilna z ROR 2014 3m, oprocentowanie zmienne 4% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 31.10.2013)

Na okres 4–6 miesięcy wciąż dominuje oferta SKOK Wołomin:

  1. SKOK w Wołominie: Lokata Stabilna z ROR 2014, 6m, oprocentowanie zmienne 4,2% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 31.10.2013)
  2. SKOK w Wołominie: Lokata Stabilna bez ROR 2014, 6m, oprocentowanie zmienne 4% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 31.10.2013)

Również w przypadku lokat na dłuższy termin 7–12 miesięcy liderem jest SKOK Wołomin. Pozostałe kasy nie zdecydowały się na jakiekolwiek zmiany.

  1. SKOK w Wołominie: Lokata systematycznego oszczędzania II 2014 12m, oprocentowanie zmienne 4,7%
  2. SKOK w Wołominie: Lokata rentierska Stabilna 2014 12m, oprocentowanie zmienne 4,7% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 31.10.2013)

W przypadku długoterminowych lokat (powyżej 12 miesięcy) w rankingu jest dość tłocznie i bardziej różnorodnie. Poza SKOK-iem Wołomin pojawiają się również MSKOK w Dąbrowie Górniczej, SKOK Nike czy SKOK Jaworzno. Pełny ranking dostępny jest jak zawsze tutaj.

Komentarze   

#1 Katarzyna 2014-06-14 07:19
Bylo mi miło odwiedzić oddziała na Zachodniej 21 po raz pierwszy.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!