Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Najlepsze lokaty terminowe SKOK na marzec 2014

Najlepsze lokaty listopad 2013

Od czasu opublikowania rankingu lokat z lutego doszło do kolejnych niekorzystnych zmian w ofercie kas oszczędnościowo-kredytowych a to za sprawą jego lidera, czyli SKOK-u w Wołominie. Obniżki były przez ten kwartał bardzo dotkliwe i wyniosły w tej kasie około 3 punkty procentowe! Oznacza to tyle, że oprocentowanie lokat w kasach oszczędnościowo-kredytowych na okres do 6 miesięcy wynosi maksymalnie 4,2%. Jest to wartość wciąż wyższa od najlepszych lokat bankowych, ale różnica jest obecnie mało znacząca (około 0,5pp), choć wygląda to dużo lepiej od średniej w bankach komercyjnych, która wynosi dla półrocznych depozytów 2,62% w skali roku.

Konsekwentne obniżanie oprocentowania depozytów przez dotychczasowych liderów rankingu sprawia, że coraz trudniej jest znaleźć ofertę depozytową godną uwagi. Należy również zauważyć, że również lider wśród banków spółdzielczych – SK Bank dokonał cięcia swoich lokat łącznie z atrakcyjnie oprocentowaną ofertą długoterminowych depozytów (na okres 24–60 miesięcy). Oprocentowanie wynosi odpowiednio 5–6,3%. Patrząc jednak na lokaty o terminie zapadalności do 12 miesięcy trzeba przyznać, że oferta depozytowa banków, jak i kas jest jałowa, choć póki co jest ona rekompensowana stosunkowo niską inflacją, która wyniosła w ubiegłym roku 0,9%. Dla przypomnienia inflacja w 2012 wynosiła 3,7%.

Biorąc pod uwagę wysokość oprocentowania (>3%) to liderami są SKOK Kujawiak oraz SKOK w Wołominie. W porównaniu do styczniowego rankingu najlepiej oprocentowanych lokat na okres 1–3 miesięcy warunki depozytów uległy pogorszeniu:

  1. SKOK Kujawiak: Lokata Powitalna, oprocentowanie zmienne 4,5% (kwota maksymalna to 20 tys. zł)
  2. SKOK w Wołominie: Lokata Stabilna z ROR 2014 3m, oprocentowanie zmienne 4% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 31.10.2013)

Na okres 4–6 miesięcy dominuje oferta SKOK Wołomin mimo obniżek oprocentowania:

  1. SKOK w Wołominie: Lokata Stabilna z ROR 2014, 6m, oprocentowanie zmienne 4,2% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 31.10.2013)
  2. SKOK w Wołominie: Lokata Stabilna bez ROR 2014, 6m, oprocentowanie zmienne 4% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 31.10.2013)

Również w przypadku lokat na dłuższy termin 7–12 miesięcy liderem jest nadal SKOK Wołomin. Pozostałe kasy nie zdecydowały się na jakiekolwiek zmiany.

  1. SKOK w Wołominie: Lokata systematycznego oszczędzania II 2014 12m, oprocentowanie zmienne 4,7%
  2. SKOK w Wołominie: Lokata rentierska Stabilna 2014 12m, oprocentowanie zmienne 4,7% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 31.10.2013)

W przypadku długoterminowych lokat (powyżej 12 miesięcy) w rankingu jest dość tłocznie i bardziej różnorodnie. Poza SKOK-iem Wołomin pojawiają się również MSKOK w Dąbrowie Górniczej, SKOK Nike czy SKOK Jaworzno. Pełny ranking dostępny jest jak zawsze tutaj.

Komentarze   

#1 Paul 2014-03-05 15:47
W SKOK Kujawiak jest Korzystny Rachunek systematycznego oszczędzania na dobry procent, ale trudno powiedzieć, czy nie jest polączony z innym produktem o podwyższonymm ryzyku.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!