Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Oprocentowanie depozytów w SKOK wciąż spada

Od czasu opublikowania styczniowego rankingu lokat kilka wiodących SKOK-ów zdążyło dokonać cięcia oprocentowania części swoich lokat. Nie jest to dobra informacja dla oszczędzających. Jeśli liderzy tego rankingu zdecydują się na kolejne obniżki, to można spodziewać się, że zrównają się one z najlepszymi depozytami bankowymi. Zresztą w przypadku lokat na dłuższy termin (od 24m) tak już właściwie jest. Wystarczy spojrzeć na bank spółdzielczy SK Bank, który oferuje "Interlokaty Standard", których oprocentowanie zmienne wynosi  5,6% dla lokaty 24m oraz 6,6% dla lokaty 36m (dla tego okresu jest to oferta bezkonkurencyjna).

Dla terminów poniżej 24 miesięcy w rankingu dominuje SKOK Wołomin i właściwie nie ma dla niego alternatywy. Nawiasem mówiąc kasa ta odświeżyła swoją stronę internetową (patrz poniżej) i wygląda ona dużo przejrzyściej, choć nadal irytują reklamy, które pokazują się na pierwszym planie przy uruchomieniu głównej strony (za każdym razem). Osobiście korzystam z rocznych lokat rentierskich oraz lokaty systematycznego oszczędzania założonej na trzy różne okresy: 12, 24 i 36m (oprocentowanie zmienne w wysokości 5,9%).

Z uwagi na spadające zyski z depozytów bankowych i kas można się zainteresować nad ulokowaniem części kapitału w spółki dywidendowe notowane na GPW. Sugestia jest o tyle ciekawa, że mieliśmy przez ostatni miesiąc spore spadki, które dotknęły m.in. spółki energetyczne, których stopa dywidendy wynieść może nawet 6-8%.

 

 

Komentarze   

#1 Marcinho 2014-01-14 14:28
Dobry artykuł .
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!