Ranking lokat SKOK

Tutaj znajdziesz na bieżąco aktualizowany ranking lokat oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

1
Najlepsze lokaty SKOK
Codziennie aktualizowane zestawienie najlepszych lokat z 35 SKOK-ów
Poznaj szczegóły
 
2
Blog o oszczędzaniu
Prosto o oszczędzaniu i finansach osobistych
Poznaj szczegóły
 
3
Wszystko o SKOK-ach
Tutaj zapoznasz się z funkcjonowaniem kas kredytowych i bieżącymi statystykami
Poznaj szczegóły
 
 

Najlepsze lokaty terminowe w SKOK na styczeń 2014

Najlepsze lokaty listopad 2013

Minął właśnie rok, którego wyróżniał m.in. rekordowo niskie stopy procentowe NBP oraz równie niska inflacja. Według danych inflacja w grudniu rok do roku wyniosła 0,6% a oczekiwania inflacyjne konsumentów na kolejny rok są również niskie i wynoszą średnio 0,7%. Gdyby to się sprawdziło byłaby to dobra wiadomość dla oszczędzających o ile banki czy kasy nie zdecydują się obniżać oprocentowania swoich lokat czy rachunków oszczędzających.

Dla przypomnienia, od 29 listopada 2013 depozyty zgromadzone w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych zostały objęte gwarancjami przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny i od czasu opublikowania grudniowego rankingu lokat doszło do kilku niekorzystnych zmian. Jedną z nich jest obniżenie oprocentowania lokaty rentierskiej w SKOK Wołomin dla osób, które przystąpili do kasy po 16 grudnia 2013. Mimo tych zmian wciąż jednak można znaleźć w SKOK-ach lokaty oprocentowane powyżej 5%, a więc o około 1,5% więcej niż u bankowych liderów. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że niektóre banki spółdzielcze również próbują walczyć o klienta, co widać szczególnie w przypadku SK Banku i jego oferty depozytowej na długi termin (24–60 miesięcy). Oprocentowanie wynosi odpowiednio 5,2–6,6%.

Biorąc pod uwagę wysokość oprocentowania (>5%) to liderami są głównie średnie kasy, takie jak SKOK Kujawiak, SKOK Arka oraz duża kasa, jaką jest SKOK Wołomin. W porównaniu do grudniowego rankingu najlepiej oprocentowanych lokat na okres 1–3 miesięcy sytuacja się nie zmieniła i wygląda tak:

 1. SKOK Kujawiak: Lokata Powitalna, oprocentowanie zmienne 6% (kwota maksymalna to 20 tys. zł)
 2. SKOK Arka: Lokata dyskontowa "Pieniądze na start" 3m, oprocentowanie stałe 5,5% (kwota maksymalna to 30 tys. zł)
 3. SKOK w Wołominie: Lokata Pewna z ROR 3m, oprocentowanie zmienne 5,3%
 4. SKOK w Wołominie: Lokata Pewna Stała 3m, oprocentowanie stałe 5,1%

Na okres 4–6 miesięcy dominują bezapelacyjnie oferty SKOK Wołomin (sytuacja bez zmian):

 1. SKOK w Wołominie: Lokata Pewna z ROR 6m, oprocentowanie zmienne 5,6%
 2. SKOK w Wołominie: Lokata Pewna Stała 4m, oprocentowanie stałe 5,2%
 3. SKOK w Wołominie: Lokata Pewna Stała 6m, oprocentowanie stałe 5%

Również w przypadku lokat na dłuższy termin 7–12 miesięcy bezapelacyjnym liderem jest SKOK Wołomin przy czym tu pojawiły się zmiany dla nowych członków SKOK Wołomin w przypadku lokaty rentierskiej (obniżone oprocentowanie). Również SKOK w Dąbrowie Górniczej zdecydował się na obniżenie oprocentowania swoich lokat 9 i 12 m, przez co utracił miejsce na podium dając się wyprzedzić przez lokatę oferowaną przez SKOK Kujawiak.

 1. SKOK w Wołominie: Lokata rentierska 12m, oprocentowanie zmienne 6,2% (dla członków, którzy przystąpili do Kasy przed 16.12.2013)
 2. SKOK w Wołominie: Lokata systematycznego oszczędzania 12m, oprocentowanie zmienne 5,9%
 3. SKOK w Wołominie: Lokata Pewna z ROR 12m, oprocentowanie zmienne 5,8%
 4. SKOK Kujawiak: e-Lokata 12m, oprocentowanie zmienne 5,05%
 5. SKOK w Dąbrowie Górniczej: Lokata terminowa 12m, oprocentowanie zmienne 4,5% (kasa mała, lokalna)

W przypadku długoterminowych lokat (powyżej 12 miesięcy) w rankingu jest dość tłocznie i bardziej różnorodnie. Wciąż dominuje jednak SKOK Wołomin, ale pojawiają się również SKOK Wybrzeże, Kasa Centrum, SKOK Nike czy SKOK Mysłowice. Niestety, dotychczasowy lider oprocentowania – SKOK Beskidy obniżył je w połowie grudnia na tyle drastycznie, że wypadł z rankingu. Pełny ranking dostępny jest jak zawsze tutaj.

Komentarze   

#3 Iza 2014-01-13 21:53
Ja polecam ofertę Skoku Chmielewskiego. Brałam w Skoku zarówno kredyt i zakładałam lokatę, mam duże zaufanie do tego Skoku
Cytować
#2 Iza 2014-01-13 21:53
Ja polecam ofertę Skoku Chmielewskiego. Brałam w Skoku zarówno kredyt i zakładałam lokatę, mam duże zaufanie do tego Skoku
Cytować
#1 Andrzej 2014-01-02 11:33
Od dzisiaj zmiana oprocentowania w SKOK Wołomin.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kalkulator zysku z lokaty

wyczyść

Krótko o stronie

Niniejszy blog przybliża czytelnikowi podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, ukazuje alternatywne względem banków bezpieczne miejsca lokowania oszczędności oraz serwuje najnowsze zestawienie lokat dostępnych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Blog nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. Więcej o blogu znajdziesz tutaj.

© Copyright 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone, ciekawnik.pl 

Kontakt

W celu szybkiego kontaktu z autorem proszę
o skorzystanie z formularza kontaktu. Uwagi oraz
sugestie mile widziane! Dziękuję!