Oferta depozytowa SKOK Kujawiak – dużo małego druczku

SKOK Kujawiak

Trzeba przyznać, że SKOK Kujawiak wyróżnia się na tle konkurencji różnorodnością i dużą liczbą depozytów. Oferta jest bogata i co ważniejsze dość atrakcyjna, choć kasa stawia sporo warunków. Nie brakuje również marketingowego bełkotu i depozytów łączonych z ubezpieczeniem czy funduszem. W skład oferty depozytowej wchodzi 9 różnych produktów, nie licząc rachunku a'vista czy kont IKS:

  1. Lokata powitalna o zmiennym oprocentowaniu (3 m)
  2. Lokata rentierska o oprocentowaniu zmiennym (6, 9, 12, 18 i 24 m)
  3. Lokata terminowa o zmiennym oprocentowaniu (2, 3, 6, 9, 12, 18 m)
  4. Lokata "Constans" II o stałym oprocentowaniu (2, 3, 6 i 9 m)
  5. Lokata "Twoja Inwestycja" z funduszem inwestycyjnym (1–6, 7–12 m)
  6. Ubezpieczony rachunek systematycznego oszczędzania (6–120 m)
  7. E-lokata o stałym oprocentowaniu (2, 3, 6 i 9 m)
  8. E-lokata o zmiennym oprocentowaniu (2, 3, 6, 12 m)
  9. Lokata "Progres" o stałym oprocentowaniu (12 m)

Najlepiej oprocentowaną lokatą jest tzw. "Lokata powitalna", którą mogą jednak założyć wyłącznie nowi członkowie kasy – tylko jedną i to w kwocie od 500–20000 zł. Lokata na 3 miesiące posiada oprocentowanie zmienne, a jego wysokość to jednak soczyste 6%.

Ciekawą lokatą jest również e-lokata, której założenie co prawda wymaga aktywnej usługi eSKOK, za to można na niej uzyskać 5,05% na 12 miesięcy (oprocentowanie zmienne). Lepiej wygląda tu jednak produkt o nazwie "Korzystny rachunek systematycznego oszczędzania", który w przypadku wyboru okresu lokowania pieniędzy od 12–30 miesięcy pozwoli nam uzyskać 5,5%. Co najważniejsze na rachunek ten możemy dopłacać pieniądze. I jeszcze uwaga: maksymalna wartość łącznego kapitału jaki możemy powierzyć SKOK Kujawiak to 300 tys. zł.

Co jeszcze warto wiedzieć? M.in. to, że SKOK Kujawiak to średniej wielkości kasa o dość ograniczonym zasięgu. Listę 28 oddziałów można sprawdzić tutaj. Wśród większych miast znaleźć można Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Chełmno i Kalisz. Koszty SKOK-wstąpienia są umiarkowane i zamykają się w kwocie 80 zł. Niestety, wszystkich formalności musimy dokonać w placówce, tzn.:

W niektórych kasach przelewy wykonywane w placówce mogą być kosztowne i tak jest w SKOK-u Kujawiak, gdzie za przelew możemy zapłacić nawet 50 zł. Warto zatem przestudiować tabelę opłat i prowizji oraz wybrać stosowne konto.